Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > JAV pirmoji ponia susitiko su Olena Zelenska

JAV pirmoji ponia susitiko su Olena Zelenska

www.siandien.info, spaudos pranešimai

Jill Biden, Olena Zelenska© AP / Scanpix Susitikimas įvyko mokykloje, kur glaudžiasi karo iš namų išvaryti civiliai, tarp jų ir vaikai.

JAV pirmoji ponia Jill Biden sekmadienį netikėtai apsilankė Ukrainoje ir kirtusi Slovakijos sieną susitiko su Ukrainos prezidento sutuoktine Olena Zelenska.

Susitikimas įvyko mokykloje, kur glaudžiasi karo iš namų išvaryti civiliai, tarp jų ir vaikai. „Aš norėjau atvykti minint Motinos dieną. Pamaniau, kad svarbu parodyti Ukrainos žmonėms, jog šis karas turi baigtis, kad šis karas yra žiaurus ir Jungtinių Valstijų žmonės palaiko Ukrainos žmones“, – žurnalistams sakė J. Biden.

Tuo tarpu Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sekmadienį, minint Antrojo pasaulinio karo pabaigos metines, pareiškė, kad į Europą sugrįžo blogis ir palygino Rusijos invaziją į Ukrainą su nacistinės Vokietijos veikla.

Analitikai teigia, kad Ukrainos operacija perauga į sėkmingą atsakomąjį puolimą. Ukraina šeštadienį pranešė, kad iš Mariupolyje esančios „Azovstal“ gamyklos evakuotos visos moterys, vaikai ir pagyvenę žmonės.

„Prezidento įsakymas – įgyvendintas: iš „Azovstal“ evakuotos visos moterys, vaikai ir pagyvenę žmonės. Ši humanitarinės misijos Mariupolyje dalis – baigta“, – teigiama socialiniuose tinkluose paskelbtame šalies vicepremjerės Irynos Vereščuk pranešime. „Azovstal“ gamykla laikoma paskutiniu ukrainiečių pasipriešinimo bastionu Mariupolyje. Jos likimas įgavo simbolinę reikšmę priešinantis platesnei Rusijos invazijai.

Parašykite komentarą

Top