Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Įkurta „Sengirės televizija”: turinys, kurio žmonės seniai pasiilgo

Įkurta „Sengirės televizija”: turinys, kurio žmonės seniai pasiilgo

Karolis ŽEMAITIS

www.siandien.info

Simboliška, kad po Vasario 16 -osios renginių startuoja „Sengirės televizija”. Kas yra sengirė? Jeigu pažvelgtume giliau, lietuvių kultūra ir jos ištakos yra persmelktos miškais. Ir ne šiaip miškais, o senais miškais – sengirėmis.

Gintauto Kniukštos ir Andrejaus Gaidamavičiaus  kuriama „Sengirės televizija“ bus drąsus eksperimentas, patikrinantis ar Lietuvoje dar yra vietos po saule idealistams.

 Sengirėmis, kurias mūsų protėviai saugojo kaip šventas giraites. Ir ta pagarba gamtai bei gamtajausmiam tikėjimui suformavo ir pagarbą motinai, lygiai kaip Motinai Žemei (Žemynai), pagarbą Tėvynei, pagarbą Išminčiai, Kalbai.

Būtent pagarbos visiems šiems dalykams trūksta nūdienos Lietuvoje, tad žodis „sengirė“ jau įgauna žymiai platesnį kontekstą, kuris iš dalies jau buvo atspindėtas Gintauto Kniukštos laidoje „Sengirėje“, transliuotoje per internetinę televiziją – „Kitaip TV“,  „OpTV“.

Tose laidose dažnas svečias buvo ir gamtininkas Andrejus Gaidamavičius.  Kad „Sengirė“ nepaskęstų politinėse batalijose ir Gintautas, ir Andrejus sutarė, kad laikas sukurti kažką savo – savo internetinę televiziją, nes visas pyktis ir tautos susipriešinimas kyla tik iš to, kad iš visko bandome padaryti politiką – iš gamtos, iš kultūros, iš sveikatos ir t.t.

Tuomet žmogus yra priverstas užimti kažkokią poziciją, stoti į kažkieno pusę… O jeigu jis niekur nenori stoti?

 O jeigu jis nori tiesiog nuoširdaus pokalbio, kur pokalbio dalyviai kalba argumentais, o ne pozicijomis, ir turi drąsos prisipažinti klydę?

Taigi iškilo poreikis netradicinei žiniasklaidai, t.y. laužančiai šių dienos žiniasklaidos tradicijas, kurios orientuotos tik į didesnį peržiūrų skaičių ir iš to kylančio didesnio pelno.

Gintauto Kniukštos ir Andrejaus Gaidamavičiaus  kuriama „Sengirės Televizija“ bus drąsus eksperimentas, patikrinantis ar Lietuvoje dar yra vietos po saule idealistams. Ir jei širdyje jaučiatės toks pats, turite sugebėjimų kurti, filmuoti, įgarsinti, pasakoti, montuoti – kviečiame naudotis naujai sukurta Sengirės Televizija, kurioje galėsite talpinti savo laideles.

„Sengirės televizija”  nesiekia itin aukštos laidų kokybės technine prasme, nes tai kainuoja milžiniškus pinigus, bet siekia kokybės turinio prasme.

Tokio turinio, kurio žmonės seniai pasiilgo.

„Sengirės televizijos” premjera rytoj, vasario 21 d. 19 val. You Tube kanalu.

Parašykite komentarą

Top