Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > 15-asis tarptautinis žuvienės virimo čempionatas Rusnėje

15-asis tarptautinis žuvienės virimo čempionatas Rusnėje

www.siandien.info, Šilutės rajono savivaldybės informacija

Rusnė. Gintauto Kniukštos nuotrauka.

Jei norite pajusti Pamario krašto ir Rusnės salos žavesį, rugsėjo 2 d. atvykite, atskriskite ar atplaukite į 15-tąjį tarptautinį žuvienės virimo čempionatą. Susitikime istorinėje žvejų saloje, kur vanduo ir žmonės kuria gyvenimą, kur po žvejybos vėjyje džiūsta senieji tinklai, kur laivų burės dainuoja marių dainas, kur puikiosios vėtrungės kviečia sugrįžti namo, kur karaliaus visagalė žuvienė.  

Čia, daugiau nei 50-ties katilų alėjoje, dėl geriausio žuvienės virimo čempiono žiedo, įsteigto Šilutės rajono savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio, susirungs geriausi žuvienės virimo meistrai iš etnografinių regionų – Aukštaitijos, Dzūkijos,  Mažosios Lietuvos, Suvalkijos ir Žemaitijos. Ilgametė čempionato globėja – europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė. 

Jeigu niekada nesi buvęs šioje šventėje – tu tikrai dar nepatyrei šio krašto magijos! 

Daugybė vardinių prizų, kurių steigėjai – žinomi šio krašto žmonės, iškeliaus iš Rusnės, pasklisdami plačiai plačiai. Tu turi dvi puikias progas tapti pilnateisiu legendinės šventės dalyviu: pirmas būdas – sukviesk komandą ir parodyk savo žuvienės virėjo talentą, mesdamas bičiulišką iššūkį čempionato senbuviams ir naujokams, antras būdas – įsimesk į kuprinę šaukštą, lėkštę ir pagal verdamos žuvienės kvapą tiesiu taikymu įsiliek į žiūrovų, ragautojų gretas Rusnėje.

 Pirmą kartą istorijoje žuvienę virs gausi 51 žmogaus jungtinė komanda iš visos Lietuvos pavadinimu „Žuvininkystės VVG tinklas“. Taip pat į virėjų šeimą įsilies dar vieni debiutantai „Pamare žemaite“.

Į Žemaičių klubą neseniai susibūrė mūsų krašte gyvenantys šio regiono atstovai, kurie virėjo pareigas patikėjo charizmatiškam žemaičiui Jonui Jasui. Kaip visada publiką stebins sparčiai prie legendinės komandos statuso artėjanti bendraminčių sportiškų vyrų komandėlė „Pagauk kablį“, su savo nepailstančiu virėju, prisiekusiu žuvienės čempionato fanu Ramūnu Marozu. Į kurią pasaulio vietą jį benublokštų darbo reikalai, į čempionatą jis visada sugrįžta, ir su savo vyrais būtinai įsteigia milžiniškos pipirinės prizą kuriai nors originaliai komandai.

Rajono savivaldybės darbuotojų profesinės sąjungos nariai susibūrė į komandą „Kosmoso pelės“, kurioms vadovaus Eglė Limbienė, o žuvienę virs savivaldybės buhalterė Anžela Bernotienė. Puikus ir užkrečiantis pavyzdys, kada savivaldybės darbuotojai įsilieja į šventę ne kaip žiūrovai, o patys tampa šventės dalimi.

Į čempionatą grįžta tie patys „Ignalinos unguriokai“ prie savo anketos prirašę, kad laukė visus metus mūsų nuostabios šventės, į kurią nori važiuoti tiek komandos senbuviai, tiek ir naujokai, nepaisant ilgos kelionės iš Ignalinos į Rusnę.

Žuvienę virs ir Šilutės savivaldybės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyrai su savo virėju Artūru Džalogonija, taip pat Vileikių pasienio užkardos komanda „Siena“, kuri į čempionatą sugrįžta jau 5 kartą, o prie katilo sparčiai suksis nepamainomas jų virėjas Alvydas Nerelis.

Nėra tokio čempionato, kad jame nedalyvautų jau legendinės komandos statusą turintys UAB „Šilutės vandenys“, kurie žuvies sriubos kategorijoje jau yra iškovoję 3 vietą. Į čempionatą jie grįžta jau 14-ąjį kartą, o žuvienės virimą patikėjo savo darbuotojai Daliai Ptašinskienei. Vandentiekiečių komandos išmanusis šių metų šūkis – „Skanus vanduo, skani žuvienė“. Vieno šios komandos nario laukia ypatinga staigmena, kurios paslapties šydas nukris šventės metu.

Pirmą kartą žuvienę virs asociacija „Grabupių kaimo bendruomenė“, besąlygiškai pasitikėjusi savo virėju Raimondu Šapalu. Jau pati virėjo pavardė net neleidžia abejoti žuvienės kokybe ir gardumu.

Čempionatą aiškiai pamilo Skuodo kraštas, kuris ruošiasi atsakingai ir atsiunčia net 3 komandas. Viena jų „Rūkū masals“ čia grįš su žemaitiškų valgių pamokomis ir degustacija, muzika ir dainomis, o jų šūkis, kaip ir komandos pavadinimas, parašytas žemaičių tarme „Skouds – kėits kuršiu krašts“.

Kaip visada vieni pagrindinių šventės rėmėjų – „Mano būstas vakarai“ vėl atliks paštininkų funkcijas. Užsukę į jų kiemelį galėsite ant jų pasiūlytos nuotraukos-atvirutės parašyti palinkėjimą-atvirlaiškį ir adresą, kuriuo reikia jį išsiųsti. Jų dėka tai bus padaryta, o jūsų pasirinktas adresatas savo pašto dėžutėje suras malonią ir šiltą staigmeną, primenančią jus ir tuo pačiu 15-ąjį tarptautinį žuvienės virimo čempionatą.

Toliau tęsiama norinčių virti žuvienę komandų registracija. Dar ne vėlu kiekvienam iš jūsų suburti bendraminčius ir prisijungti prie visų kitų, šventėje verdančių žuvienę.

Šiame čempionate bus išskirtinai pagerbtas ir žuvienei bei šio krašto etnokultūrai ypač nusipelnęs žmogus, kuris mane konsultavo nuo pat pirmojo čempionato, suteikė daug įdomios informacijos ir dalijo patarimus, daug metų dirigavo žuvienės čempionato vertinimo komisijos darbui – Birutė Servienė. Jos dėka čempionato kartelę mes sugebėjome pakelti į tokį lygį, kurį turime šiandien ir šiai moteriai visada liksime dėkingi.

Didelis susidomėjimas tarptautiniu žuvienės virimo čempionatu kyla ir tarp Rusnės laivininkų, kurie nori šią šventę pasiekti vandens keliais ir toks jų noras yra visai suprantamas. Visi esate laukiami šioje šventėje, nepriklausomai nuo to, kokią dalyvavimo formą pasirinksite: ar patys virsite, ar būsite žiūrovais degustatoriais.

Labai skatiname į žuvienės čempionatą atvykstant į kuprinę įsimesti jums priimtiną dubenėlį ir šaukštą, taip palengvinant užduotį rengėjams ir prisidedant prie ekologinės čempionato ateities vizijos atsisakyti vienkartinių indų. Tai mūsų siekiamybė, kuri kol kas atrodo iš fantastikos srities, todėl kaip ir kasmet, perkame 15 000 vienetų vienkartinės taros, kad galėtumėte paragauti pasirinktos komandos išvirtos žuvienės.

Kvieskite į čempionatą savo gimines ir bičiulius iš visur ir pasidarykite smagią bendrystės šventę po atviru dangumi Rusnės saloje. Ir žinokite seną tiesą, kad žuvienės čempionatas įvyks bet kokiu oru!

Kiekvienas turi žinoti, kad prie žuvienės katilo draugystės ir bičiulystės nesuvaidinsi. Degustuok, ragauk, žarstyk komplimentus, stebėk, fotografuok, klausk, kalbėk ir klausykis, nes čia yra puikiausia galimybė sužinoti apie žuvienę tai, ko dar nežinai! 

Žieduotoji buvusių čempionų komisija spręs, kas taps naujuoju čempionu. 

Iškilmingas šventės atidarymas ir komandų prisistatymas – 12 val. 

Nebijok sušlapti kojų ar praryti ašaką. Valgydamas žuvienę sugalvok norą, pabučiuok šaukštą, atsisuk veidu į Nemuną ir  jeigu būsi doras ir lojalus šiam kraštui, noras per metus išsipildys. 

Su pagarba čempionato sumanytojas, organizatorius irvyriausiasis šefas Marijus BudraitisŽUVIENĖS VIRIMO ČEMPIONATO PROGRAMA

2023 M. RUGSĖJO 2 D.
RUSNĖ, ŠILUTĖS R. SAV.

IKI 11.00 VAL. KOMANDŲ REGISTRACIJA, ĮSIKŪRIMAS
12.00 VAL. IŠKILMINGAS XV TARPTAUTINIO ŽUVIENĖS VIRIMO ČEMPIONATO ATIDARYMAS, KOMANDŲ IR SVEČIŲ PRISTATYMAS
13.00 VAL. „KATILŲ ALĖJOS“ LANKYMAS, ŽUVIENĖS VIRIMO PROCESO STEBĖJIMAS, BENDRAVIMAS SU KOMANDOMIS
NUO 13.00 VAL. LINKSMOSIOS VARŽYTUVĖS, KONCERTAI, MALONŪS ATRADIMAI
IKI 14.00 VAL. KŪRYBINGIAUSIŲ, ŠMAIKŠČIAUSIŲ KOMANDŲ RINKIMAS
NUO 14.00 VAL. ŽUVIENĖS DEGUSTACIJA
16.30 VAL. ABSOLIUTAUS ŽUVIENĖS VIRIMO ČEMPIONO IR PRIZININKŲ PASKELBIMAS, KITI APDOVANOJIMAI
16.00 VAL. NUOTAIKINGAS KONCERTAS

Renginio metu bus galima aplankyti Rusnės istorines vietas, žuvies rūkyklėles, pasivaikščioti promenada

Renginio organizatorius VO „Forumas“ (vadovas Marijus Budraitis)
Renginio mecenatas Šilutės rajono savivaldybė

Parašykite komentarą

Top