Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Laikraštis ŠIANDIEN. Kaip profanuojamas mokslas ir kvailinami žmonės

Laikraštis ŠIANDIEN. Kaip profanuojamas mokslas ir kvailinami žmonės

Prof. Jonas GRIGAS, „Mokslo Lietuva“, laikraštis ŠIANDIEN

                      Nors tvyro Putino pradėto karo įtampa, pakalbėkime apie kitą aktualiją – ryšius su visuomene (RSV) – informacijos valdymą ir platinimą, siekiant paveikti visuomenę. Besivystant mokslui apie visuomenės protų kontrolę, RSV firmos sukūrė taisykles: oponentų dehumanizavimas, kabinėjant gėdingas etiketes ir apibūdinant juos negerais žodžiais; kalbėti tik apie puikias perspektyvas, panaudojant emociškai pozityvius žodžius; vengti moralinių aspektų.

                      Tai dezinformacijos industrijos triukai. Žmones kvailinantys RSV „specialistai“ – visokie nuomonės formuotojai (influenceriai) net didžiuojasi savo profesija.

Mokslas RSV tarnyboje

                      Mokslas ir mokslininkai kompromituojami ir keliamas žmonių nepasitikėjimas mokslu. Pateiksiu keletą mokslo kompromitavimo pavyzdžių. 1922 m. „General Motors“ atrado, kad pridėjus švino į benziną, galima iš degalų išspausti daugiau galios. Kai kilo įtarimų dėl kenksmingumo sveikatai, korporacija gerai užmokėjo JAV „Rūdos gavybos biurui“, kad tie paskelbtų tyrimų ataskaitą, jog „švinas – visiškai nekenksmingas.“ Niujorko Sloan Kateringo Onkologijos Centro įkūrėjas Č. Kateringis buvo vienas iš „General Motors“ direktorių. Šis Centras skelbė mokslinius straipsnius, tvirtinančius, jog švinas – tai natūrali medžiaga, kad žmogaus organizmas jį pašalina.

                      Daugybę metų šis Onkologijos centras kliudė objektyviems tyrimams. Šitos mafijos dėka sekančius 60 metų žmonės kvėpavo švinu ir sirgo plaučių vėžiu. Milijonai žmonių mirė dėl šitos aferos. Į atmosferą buvo išmesta ir žmonių plaučių sugerta 30 mln tonų švino.

                      XX a. pradžioje buvo panaši istorija su visuotiniu rentgeno naudojimu be jokios apsaugos nuo apšvitinimo. Niekas nežino, kiek milijonų medicinos darbuotojų, rentgenotechnikų, rentgenologų, chirurgų mirė nuo rentgeno spindulių. Tiktai tada, kai medikai pradėjo virsti iš kojų it musės, pradėjo įvedinėti saugumo taisykles. Panaši istorija kartojosi su asbestu ir šiferiu, pesticidais, DDT milteliais, kurie pražudė daugybę žmonių, su genetiškai modifikuotais organizmais. Ar kas nors tyrė ilgalaikes šių „išradimų“ pasekmės? Ne.

                      Šiuo metu mokslininkai labai sunerimę dėl spartaus nejonizuojančios elektromagnetinės taršos didėjimo, kurį labiausiai kelia mobilieji ryšiai, ypač dabar diegiamas 5G ryšys. Ši technologija pripažinta pavojingiausia kada nors išrasta technologija. Spinduliuotė sukelia atminties praradimą, sunkumą susikaupti, nerimą, depresiją, miego sutrikimus, lėtina gebėjimą virškinti cukrų, riebalus ir baltymus ir sukelia nutukimą. Ji sukelia diabetą, širdies ligas ir vėžį.

                      Tačiau telekomunikacijų bendrovės, gaudamos milijardinius pelnus pasaulyje, tai neigia. Ir Lietuvoje jos papirkinėja žiniasklaidos priemones, žurnalistus ir net kai kuriuos toje srityje neišmanančius mokslininkus, kad paneigtų mokslinių tyrimų rezultatus. O tie rezultatai paskelbti maždaug 30 000 mokslinių straipsnių. Jie profanuoja mokslą.

Šiukšlinis mokslas

                      JAV advokatas Peteris Huberis, mažai išmanęs apie mokslą, parašė knygą „Galilėjaus kerštas“ (Galileo’s Revenge, 1993), kurioje mokslu vadino tik tą mokslą, kuris stumia į priekį technologijas, o visa kita, anot jo – tai šiukšlinis mokslas. Tačiau tikras mokslas kuria žinias, ieško tiesos, o ne pinigų. 

                      Dabar mokslas dirba kitaip. Tokią situaciją sukūrė šiuolaikinė visuomenė, kurioje viskas sukasi apie pelnus. Bostono universiteto mokslininkas D. Ozonofas pareiškė, kad mokslinės idėjos turi būti „patikimai remiamos ir kultivuojamos, vardan augimo ir klestėjimo.“ Jis turi galvoje idėjas, kaip susižerti pinigus ir vadina jas mokslinėmis.

                      Huberio ir Ozonofo tipo mokslą plėtoja korporacijos ir jų RSV institutai. Jų tyrimai plėtojami su tikslu – „pelnas bet kokia kaina.“ Tai ypač būdinga farmacijos firmoms. Jeigu jos pradeda tyrimus, kad įrodytų savo vaisto naudą, o gauna priešingą rezultatą, tyrimo finansavimą nutraukia, bet firma vis tiek stengiasi įbrukti vaistą žmonėms. 

                      Tyrimai virto preke, tikrasis mokslas buvo sunaikintas. Faktai tiesiog stulbina, su kokiu banditišku įkarščiu korporacinė RSV priešinasi moksliniams tyrimams, kurie nukreipti saugoti žmonių sveikatą ar aplinkos švarą. Tikrojo mokslo rezultatus, tikras žinias jie vadina „sąmokslo teorijomis.“

Ekspertų nuomonių miražas

                      „Išspausdink arba žūk“ – toks šiuolaikinio mokslininko devizas. Jis reiškia, kad jeigu nori gauti pinigų moksliniams tyrimams, privalai išspausdinti straipsnių solidžiame moksliniame žurnale. „Solidūs“ pseudomoksliniai medicinos žurnalai yra ne kas kita, kaip stori reklaminiai prospektai parduodamiems preparatams ir instrumentams. Ar mokės farmacijos kompanija žurnalui, kuris spausdina neigiamus straipsnius apie jos preparatus?

                      Kita problema – interesų konfliktas. Formaliai reikalaujama, kad visi straipsnio autoriaus ryšiai su verslu būtų paskelbti. 1997 m. buvo ištirti 142 medicininiai žurnalai ir nė viename iš jų niekas neatskleidė savo ryšių. 1998 m. „Naujosios Anglijos medicinos žurnalo“ atliktas tyrimas parodė, kad 96 proc. recenzuotų straipsnių autoriai turėjo finansinių ryšių su firmomis, kurių vaistus reklamavo.

                      Egzistuoja ir papirkinėjimai. Farmacijos kompanija gali duoti moksliniam žurnalui 100 000 dolerių, kad jis išspausdintų palankų straipsnį. 1997 m. prestižinis „Naujosios Anglijos medicinos žurnalas“ pasekė tiktai vieną rašeivą ir sukčių – daktarą Sluckį, kuris per septynerius metus paskelbė 137 straipsnius. Paaiškėjo, kad 60 straipsnių buvo apgaulė, mokslinių rezultatų falsifikavimas.

                      Melas ir apgaulė – tai dažna šiuolaikinių mokslinių tyrimų norma. „Amerikos medicinos asociacijos žurnalas“, kuris turėtų ginti piliečių sveikatą, ištisus 50 metų reklamavo tabako gaminius ir propagavo naudingą jų poveikį žmonių sveikatai. Todėl nenuostabu, kad dabar dalis žmonių abejoja Covid-19 vakcinų ilgalaikėmis pasekmėmis, nepasitiki farmacijos bendrovėmis, susižeriančiomis milijardinius pelnus.

Ar mesti lauk savo televizorių?

                      Žiūrėdami, ką jums bruka žiniasklaida ir TV, užduokite sau klausimą – kas ir ką jums bruka. Jei išvaduosite savo protus nuo RSV psichinių atakų, sutaupysite daug sveikatos. O gal jūs naiviai manote, kad TV jums pateikia tai, kas realiai vyksta pasaulyje? Galbūt jūs manote, kad skurdas, pandemijos ir karai niekam neneša naudos?

                      Žiniasklaida stengiasi laikyti mus įtampoje ir baimėje. Ar susimąstėte, kas iš tikrųjų vyksta pasaulyje už tirštos dūmų uždangos, paleistos masinės dezinformacijos priemonių? Kas atsitiks, jeigu liausitės tikėti šia dezinformacija, brukama komercinių TV ir interneto portalų?

                      Ar būtina, kad jūsų šeima nuolat sugertų amoralias, nemokšiškas, kultūriškai degradavusias, bedvases komercinės TV programas? Kodėl jūs leidžiate, kad iš jūsų atiminėtų visas įgimtas žmogiškas vertybes?

Žmogbeždžionių planeta

                      Sulig kiekvienais metais žmonės vis labiau kvailinami. Pakanka pasižiūrėti, kokius prezidentus mes renkame. Gramatinės klaidos tapo kone norma TV ir netgi reklamoje. Mokyklas baigia daug neraštingų. Balai, kuriuos reikia surinkti, kad išlaikytum egzaminą, kiekvienais metais vis mažinami, daug vaikų turi psichinių problemų.

                      Dėmesio stoka Amerikoje laikoma psichiatrine liga. Nuo dėmesio sutrikimų „gydoma“ psichotropiniais preparatais. Dalis šių vaikų vėliau tampa narkomanais. 1988 m. paskelbtas dokumentas, kad 3,7 proc. psichotropiniais preparatais „gydomų“ vaikų mėgino nusižudyti. Kodėl nekelia balso eiliniai gydytojai? Todėl, kad eilinio gydytojo pajamos priklauso nuo jų išrašomų preparatų.

                      Gyvename tik vieną gyvenimą. Ar verta jį švaistyti, kad mūsų dvasines vertybes, moralę ir protus formuotų tie, kurie užvaldė masinės informacijos priemones. Brukama į smegenis viena ydinga ideologija ir, kaip Rusijoje, kuriami zombiai. Tikroji informacija slūgso kur kas giliau nei šioje „žiniasklaidoje.“ .

                      Dėl tokio pinigų valdomos žiniasklaidos ir RSV elgesio žmonija atsidūrė ant moralinės bedugnės krašto. Žmonija miršta nuo savo pačios „civilizacijos“ produktų. Žmonės, sukūrę mums tokį gyvenimėlį, vadinamą „civilizacija“, patys lobsta iš mūsų apgaudinėjimo. Tik kai išdžius paskutinis medis, bus užnuodyta paskutinė upė ir sugauta paskutinė žuvis, jie supras, kad negali pasisotinti pinigais.

                                                                                                       

Parašykite komentarą

Top