Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Latvijos rinkimai: žmonės nebejaučia ryšio su valstybe, nebetiki, kad gali daryti įtaką įvykiams valstybėje

Latvijos rinkimai: žmonės nebejaučia ryšio su valstybe, nebetiki, kad gali daryti įtaką įvykiams valstybėje

 

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis ir Latvijos  Saeimos Pirmininke Inara Mūrniece (Ināra Mūrniece).

siandien.info Arūnas Vaikutis, LRT RADIJAS, LRT.lt

Vakar  Latvijos gyventojai rinko parlamentą. Rinkimuose dalyvavo 16 partijų bei politinių susivienijimų.  Po vidurnakčio, suskaičiavus daugiau nei pusės apylinkių balsus pirmauja partija „Santarvė“. Rinkimuose savo balsą atidavė tik 52 proc. rinkėjų. Tokį žemą aktyvumą specialistai aiškina rinkėjų protesto akcija.

Laimi Rygos mero Nilo Ušakovo socialdemokratų partija „Santarvė“ (20,8 proc.). Antroje vietoje surinkusi 13,9 proc. balsų kol kas yra nauja, populistine laikoma partija „Kam priklauso valstybė?”. Nedaug atsilieka trečioje vietoje esantys „Naujieji konservatoriai (13,3 proc.), ketvirtieji – „Žalieji ir valstiečiai“ (11,2 proc.), penktieji – aljansas „Plėtra/Už!“ (11 proc.). Dar dvi partijos peržengia 5 proc. ribą.

LRT RADIJO bendradarbis Latvijoje Arūnas Vaikutis pasakoja, kad analitikai Latvijoje teigia, kad žmonės nebejaučia ryšio su valstybe ir nebetiki, kad gali daryti įtaką įvykiams valstybėje. Tokia padėti susiklostė pirmą kartą po nepriklausomybės atkūrimo.

Nors manoma, kad rinkimus laimės „Santarvė“, tačiau nemanoma, kad ji bus valdančiojoje daugumoje, tiesa, baiminamasi, kad naujoji valdančioji dauguma nebus labai stabili.

Balsavusių rinkėjų apklausa rodo, kad laimėjo partija „Santarvė“

Apklausos rezultatai rodo, kad didžiausio palaikymo, kaip ir per ankstesnius rinkimus 2014 metais, sulaukė „Santarvė“, tikriausiai gavusi apie 19,4 proc. balsų. Tačiau ši prorusiška laikoma partija 2014-aisiais nerado koalicijos partijų ir į vyriausybę nepateko.

LRT RADIJO bendradarbis Latvijoje Arūnas Vaikutis pasakoja, kad analitikai Latvijoje teigia, kad žmonės nebejaučia ryšio su valstybe ir nebetiki, kad gali daryti įtaką įvykiams valstybėje. Tokia padėti susiklostė pirmą kartą po nepriklausomybės atkūrimo.

Premjeras Maris Kučinskis u sakė, kad sprendžiant iš preliminarių duomenų, naująjį kabinetą gali vėl pavykti suformuoti dešiniosioms jėgoms, bet pridūrė, kad būtina sulaukti oficialių rinkimų rezultatų.

Naujajame parlamente turėtų būti gerokai daugiau partijų negu ligšioliniame. Nuogąstaujama, kad tai gali pakenkti jo stabilumui. Kai kurie analitikai užsimena net apie pirmalaikius parlamento rinkimus.

Nepriklausomai nuo rinkimų rezultatų valdyti norinčioms partijoms teks ieškoti sąjungininkų. Iki šiol kitos partijos atsisakydavo jungtis su daugiausia balsų surinkdavusia prorusiška „Santarvės“ partija, tačiau analitikai perspėja, kad šįkart situaciją gali pakeisti populistų partija „Kam priklauso valstybė“, kuri prognozių duomenimis gali aplenkti dabartinius valdančiuosius.

 

Parašykite komentarą

Top