Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Savaitraštis ŠIANDIEN. Zarasai dar neatrastas kraštas užsienio turistams

Savaitraštis ŠIANDIEN. Zarasai dar neatrastas kraštas užsienio turistams

Praėjusiais metais įvertinant verslininkų indėlį į Zarasų rajono ekonominę ir socialinę aplinkos plėtrą ir skatinant viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimą Padėkos nominacija atiteko ir vilniškiams verslininkams už Zarasų vandenlenčių ir pripučiamų vandens atrakcionų parko įkūrimą.

Siekdami išplėsti įmonės veiklą, Aurimas Žala, Algirdas Danius, Arūnas Budreckas, Andrius Kleišmantas nusprendė įgyvendinti įmonės plėtros projektą būtent Zarasuose.

„Kai prieš pusantrų metų man ir komandai pasitaikė proga imtis veiklos Zarasuose, prisipažinsiu, entuziazmo buvo nedaug. Regione nieko nepažinojome, žmonių, su kuriais galima pasikonsultuoti irgi neturėjome, taigi ar pavyks įgyvendinti sumanymą – taip pat nebuvo aišku. Tačiau apsilankius Zarasuose ir pamačius salos bei jos ežero grožį, visi taškai buvo sudėti.

Supratau, kad šiame vaizdingame gamtos kampelyje galima ne tik į medžius žiūrėti ir valtele irstytis, bet įmanoma sukurti patrauklią aktyvaus laisvalaikio vietą bendruomenei, šeimoms su vaikais, turistams“,- kalbėjo savaitraščiui ŠIANDIEN Aurimas Žala.

Pasak jo, Zarasai dar neatrastas kraštas užsienio turistams.
Kai buvo paskelbta internete, kad saloje galima išsinuomoti namelius ir likti nakvoti, atsiliepė ne tik švedai, bet ir graikai.

Didžioji sala – visiems zarasiečiams svarbi poilsio, pramogų, ramybės, žalumos vieta. Šioje vietoje vyksta miesto renginiai, festivaliai, tokie kaip ,,Galapagai“, ,,Mėnuo Juodaragis“, pritraukiantys turistus, svečius iš įvairių šalių – Nyderlandų, Didžiosios Britanijos, Maltos, Italijos, Latvijos, Baltarusijos, Lenkijos ir daugelio kitų.

„Manau, kad viziją įgyvendinome. Dabar saloje veikia pramogų ir laisvalaikio centras visai šeimai „WAKE INN Zarasai“. Tai ne tik vandenlenčių parkas, bet ir paplūdimys, dvi kavinės, laisvalaikio prekių parduotuvė, o norintys pabūti ilgiau, gali apsigyventi naujai įrengtuose nameliuose.

Pernai saloje apsilankė apie 100.000 pramogautojų. Tikrai malonu girdėti lankytojų atsiliepimus, kad jie ne tik smagiai praleido laiką šokinėdami ant Zaraso ežero bangų, bet ir iš naujo atrado patį miestą .

„Ne viena šeima žadėjo grįžti dar kartą. Manau, kad viena iš sėkmės priežasčių – mūsų darbuotojai. Saloje įdarbinome daugiau kaip 30 zarasiškių. Iniciatyvūs, aktyvūs, nestokojantys idėjų, mokantys pristatyti savo kraštą – tokia komanda patiktų kiekvienam vadovui. Beje, parkui vadovauja irgi zarasiškis Rolandas Valainis. Didelis ir asmeniškas Ačiū jam“,- sakė Aurimas Žala.

Kodėl vis tik Zarasai?

„Zarasai pasirinkti dėl to, kad tai populiari vasaros poilsio vieta, be to, čia vyksta daug renginių, o šiaurės rytų Lietuvoje nėra jokio vandenlenčių parko, todėl mes buvome pirmieji, pradėję tokį verslą šiame regione“, – sako įmonės įkūrėjas Aurimas Žala.

„Atsižvelgiant į sėkmingą 2017 m. Vilniaus rajone įkurto vandenlenčių ir pripučiamų vandens atrakcionų parko sezoną bei situaciją rinkoje buvo nuspręsta atidaryti šešis naujus pripučiamų vandens atrakcionų parkus Lietuvoje, įskaitant patį didžiausią – Zarasuose“, – sėkmės istoriją atskleidžia Aurimas Žala.

Zarasų vandenlenčių Parke įrengta: 6 bokštai, 8 vežimėliai, 9 figūros. Aplink visą vandenlenčių trasą įrengti patogūs išlipimo takeliai, kad nereikėtų ilgai plaukti iki kranto, sala (bangolaužis) trasos viduryje.

Vandenlenčių parkas yra pramogų ir laisvalaikio komplekso visai šeimai dalis. Pramogų kompleksą sudaro 2 kavinės, wake įrangos ir laisvalaikio prekių parduotuvė, paplūdimys, erdvios terasos, apgyvendinimo nameliai.
Tai jau ketvirtas „Wake Inn“ parkas Lietuvoje. „Wake Inn Zarasai“– tobula vieta ne tik ekstremaliam sportui, bet ir gero laiko praleidimui.

„Vien tik vasaros sezono metu Zarasų rajone buvo sukurta daugiau kaip 30 darbo vietų. Padėkos sulaukėme iš rajono vadovų, o šių metų vasarą zarasiškius ir jų svečius nustebinsime naujomis idėjomis ir pramogomis“, – sakė Aurimas Žala.

Laukia viešbučio

Vandenlenčių ir pripučiamų atrakcionų ant vandens parkas Zaraso
saloje – tai naujo Zarasų rajono savivaldybės vykdomo projekto dalis.

Pasak Aurimo Žalos, Zarasų rajono savivaldybė, pasinaudojusi
ES parama, sutvarkė trijų hektarų salos plotą: sukūrė naują infrastruktūrą, išasfaltavo kelią, sutvarkė aplinką, vandenlenčių trasą ratu, įrengė kokybišką paplūdimį, tinklinio, krepšinio aikšteles, pastatė pastatus, kuriuose yra modernūs dušai ir WC, patalpos kavinėms ir kitos aptarnavimo erdvės.

„Be savivaldybės palaikymo, rajonų vadovų gero žodžio ir tikėjimo mumis, taip pat be darbščių zarasiškių, kurių dėka buvo sukurtas šis parkas mes nebūtume to pasiekę.“, – kalbėjo Aurimas Žala.

Dabar zarasiškiai ir jų svečiai laukia viešbučio, kuris suteiks galimybę mėgautis Lietuvos Šveicarija ir žiemą.

Pasak Aurimo Žalos, Zarasų krašte daug patrauklių vietų poilsiui, tačiau atvykstantiems vien gamtos neužtenka, reikia ir SPA, viešbučio, o šito Zarasai neturi, be jo turistų nedaugės, žmonėms reikia aukšto lygio paslaugų.

Parengta pagal savaitraštį ŠIANDIEN.

Parašykite komentarą

Top