Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Naglio Puteikio tiesa apie korupciją subliuško?

Naglio Puteikio tiesa apie korupciją subliuško?

Seimo narys Naglis Puteikis tvirtina, kad liudytojo statusą Prancūzijos koncerno „Alstom“ kyšininkavimo Lietuvoje byloje turintis verslininkas Pranciškus Jurgutis, dalyvavo korupcinėse schemose ir už valstybinius užsakymus jo valdomoms įmonėms nešdavo kyšius Socialdemokratų, Liberalų sąjūdžio ir Darbo partijos atstovams.

Anot N. Puteikio, verslininkas P.Jurgutis buvo susitikęs Darbo partijos būstinėje su jos vadovu Viktoru Uspaskich ir jam padavė lagaminą grynų pinigų…

Šią žinią gana plačiai nušvietė žiniasklaida. Kokios reakcijos jis sulaukė iš teisėsaugos institucijų, Seimo Antikorupcinės komisijos?

Kol kas Seimo narys dar neatsakė į ,,Šiandien“ klausimus, tačiau spaudos konferencijoje jis pasakojo, kad su P.Jurgučiu pažįstamas nuo vadovavimo tuometinei valstybės valdomai įmonei „Klaipėdos laivų remontas“ laikų, su juo buvo susitikęs 2014 metais ir tuomet verslininkas jam papasakojo apie korupcines schemas.

Kodėl tiek ilgai tylėjo Naglis Puteikis. Seimo nario teigimu, P.Jurgutis anksčiau į teisėsaugą nesikreipė, nes dalyvaujant korupcinėje schemoje jo turtas didėjo, jo valdomos įmonės gaudavo užsakymus.

Anot N. Puteikio, P.Jurgutis dalyvavo ir Prancūzijos koncerno „Alstom“ kyšininkavimo schemose Lietuvoje. Grupei „Alstom“ Jungtinėje Karalystėje prieš keletą metų pateikti kaltinimai dėl korupcijos Lietuvoje.

Įtarimų korupcija kratosi ir buvęs susisiekimo ministras, Vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius. Kodėl šie politikai nesikreipė į tesimą dėl šmeižto? O gal N. Puteikis žengs dar vieną žingsnį ir visuomenė dar daugiau sužinos apie korupciją Lietuvoje?

Alstom“ byloje kaip specialusis liudytojas apklaustas ir europarlamentaras Viktoras Uspaskichas. Anot N. Puteikio, verslininkas P.Jurgutis buvo susitikęs Darbo partijos būstinėje su jos vadovu Viktoru Uspaskich ir jam padavė lagaminą grynų pinigų…

Kodėl tyli po šio paviešinto N. Puteikio pasakojimo Darbo partijos įkūrėjas?

,,Didesne sumas nešė ir Liberalų sąjūdžiui, tik dalimis, dar didesnes sumas nešė socialdemokratams, bet neatskleidė iždininkų pavardžių. Sako, kad lengviausia buvo su liberalais, jiems buvo galima neatnešti visos sumos, jie mažiausiai spausdavo. Sako, kad Darbo partija yra mirtis – persekiodavo, pasigaudavo namuose, vakare privažiuodavo, liepdavo atvažiuoti naktį Kauno miesto centre“, – pasakojo N.Puteikis.

Emocingai į jo pareiškimą pareiškimą sureagavo liberalas E. Gentvilas, kuris yra vadovavęs ir Klaipėdos jūrų uosto direkcijai.

Anot jo, cituoju ,,2009 metais rugpjūčio 6 d., man dar dirbant Klaipėdos uosto vadovu, mano kabinete ant lapelio P.Jurgutis parašė tekstą, kuriuo pasiūlė 200 tūkst. litų už 12 mln. litų vertės konkursą dėl „Klaipėdos Smeltės“ kratinių statybos. Tada aš kreipiausi į Specialiųjų tyrimų tarnybą, tolesni mūsų pokalbiai su P. Jurgučiu buvo filmuojami ir įrašinėjami. Byla nukeliavo į teismą

,,Kolegos man siūlo dėl N. Puteikio nusikalbėjimų kreiptis į teismą. Bet nematau prasmės su šiuo asmeniu bylinėtis. Nematau prasmės teisme ginčytis su žmogumi, kuris būdamas Seimo nariu viešai cituoja ir remiasi nusikaltėliais“, – tai citata iš E. Gentvilo pareiškimo.

Įtarimų korupcija kratosi ir buvęs susisiekimo ministras, Vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius. Kodėl šie politikai nesikreipė į tesimą dėl šmeižto? O gal N. Puteikis žengs dar vieną žingsnį ir visuomenė dar daugiau sužinos apie korupciją Lietuvoje?

Tęsinys kitame „ŠIANDIEN” numeryje.

Parašykite komentarą

Top