Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Naujas laikraščio ŠIANDIEN numeris

Naujas laikraščio ŠIANDIEN numeris

www.siandien.info

Laikraštis ŠIANDIEN rytoj kviečia pasivaikščioti po Pakarklės mišką, kuris ošia prisiglaudęs prie dešiniojo Nemuno šlaito, netoli Vilkijos miesto ir Paštuvos kaimo.

Stanislovas Laurynas, buvęs Kulautuvos girininkijos girininkas laikraščio priede SENGIRĖ rašo: “Pasiūliau aktyviai miško mylėtojų grupei „Išsaugokime Pakarklės mišką“ įkurti visuomeninį pasivaikščiojimo taką, supantį planuojamo žvyro karjero teritoriją. Takas miške Kauno miesto ir aplinkinių miestelių gyventojams leistų pajausti ir suprasti, kokį didžiulį miško plotą ruošiamasi iškirsti ir iškasti didelę duobę žemėje.

Takui pasiūliau „Eigulio tako“ pavadinimą šimtmečiais saugojusių šį mišką eigulių atminimui, taip pat ir visos Lietuvos eigulių darbų įprasminimui.

Grupės nariai entuziastingai pritarė pasiūlymui ir ėmėsi konkrečių darbų miške, ruošdami Eigulio taką. Nuo numatytos trasos nurinko po kirtimų paliktas medžių šakas, apgenėjo praeiti trukdančius krūmus, tako kryptį pažymėjo rodyklėmis ant medžių kamienų. Trasos pradžioje pakabino iškabą su tako maršruto schema ir pavadinimu bei jo ilgiu.

Kartografiniu apskaičiavimu tako ilgis susidaro apie 4,5 km. Tai tokio dydžio karjerą numato iškasti žvyro ir pinigų norėtojai. Žinoma sau, o ne kitiems.


Grupės „Išsaugokime Pakarklės mišką“ savanoriai ir entuziastai įmynė pirmas pėdas ,,Eigulio take“ kviesdami visus aplankyti ir pasivaikščioti po Pakarklės mišką, pajausti, kiek daug malonių emocijų sukelia netikėti tako vingiai ir atsiveriantys miško vaizdai bei esantys pagal jį upeliai, augantys miško jaunuolynai, ošiantys brandūs pušynai ir ąžuolynai“.


Naujas laikraščio ŠIANDIEN numeris prekyboje – jau rytoj, prenumerata www.prenumeruok.lt

Parašykite komentarą

Top