Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Naujas ŠIANDIEN numeris: lietuviškų gaminių į Kiniją beveik nebevežama

Naujas ŠIANDIEN numeris: lietuviškų gaminių į Kiniją beveik nebevežama

www.siandien.info

Naujausiame „ŠIANDIEN“ numeryje Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidento Rimo Varkulevičiaus interviu.

„Santykiai su valdžia dalykiški ir konstruktyvūs. Niekada nebuvau iš tų, kurie ją kritikuoja. Tik kartais norisi pasakyti, kad valdžia nuo Dievo. Tad skausmingi visuomenei sprendimai, matyt, gimsta už nuodėmes. Yra sričių, kuriose norisi dar didesnio efektyvumo: mokesčių politika, migracijos klausimai, regioninė politika… Norisi ir didesnio pasitikėjimo verslu.

Dažnai net ir užsienio valstybių pozityvios praktikos pavyzdžiai nepadeda. Ir nieko nuostabaus, juk valdžioje nedirba patys gabiausi, kompetentingiausi specialistai. Geriausi patenka į aukščiausius postus, o sprendimų vykdymas dažnai priklauso nuo žemesnių grandžių. Tačiau net politikų „patobulintas“ lobistinės veiklos įstatymas verčia nenuleisti rankų ir tęsti veiklą.

Vakarų pasaulyje įprasta esminius visuomeninio gyvenimo klausimus spręsti trišalėse – valdžios, verslo ir profsąjungų – derybose. Kodėl pas mus tokia silpna profsąjungų derybinė galia?

Norėtųsi daugiau trišališkumo, ne tik darbo santykiuose. Bet ir sveikatos apsaugoje, švietime, net užsienio politikoje. Ypač strateginę reikšmę turinčių projektų formavime, įgyvendinime ir vertinime.

Norėtųsi, kad jau greitu laiku tai būtų daroma. Deja, pas mus profsąjungos nėra skaitlingos, todėl finansiškai ir kitais atžvilgiais silpnos. Prieš du su puse metų buvau išrinktas Asociacijos prezidentu. Nei džiaugiuosi, nei didžiuojuosi. Tai tęstinė mano veikla, kurios turiu per gyvenimą pakankamai daug. Tai neatlygintina veikla – savotiška duoklė visuomenei, kurioje gyveni ir tobulėji. Būti kur nors, reiškia nebūti niekur.Versle ir kuklumas yra vertybė.

Tiesiog kai kur esame pranašesni nei kolegos iš giminingų organizacijų. Lietuvos verslas didžiąja dalimi orientuotas į eksportą. Ir tai daroma labai lanksčiai. Žinoma, labai svarbus yra ir verslo finansavimo klausimas. Ypač kriziniu laikotarpiu, kai finansų institucijos nenori ir negali rizikuoti, o valdžia vangiai teikia garantijas.

Regioninis bendradarbiavimas svarbus politinio ir ekonominio saugumo prasme: energetika, transportas, aplinkosauga – tai sektoriai, kuriuos reikia pastoviai plėtoti, kad vystytųsi visas verslas. Nuo to būsime patrauklesni visam pasauliui ne tik turizmo prasme.“

Naujas ŠIANDIEN numeris – jau prekyboje Patogiau prenumeruoti. ŠIANDIEN prenumerata priimama visuose Lietuvos pašto skyriuose, internetu www. prenumeruok. lt; www.prenumeruoti.lt

Parašykite komentarą

Top