Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Parlamentarė kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl rašytojų persekiojimo

Parlamentarė kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl rašytojų persekiojimo

Seimo narė Aušra Maldeikienė kreipėsi į Lietuvos Respublikos Generalinę prokuratūrą, dėl interneto puslapyje „Tėvynės priešų duomenų bazė“, skelbiamos informacijos turinio, kuris, jos nuomone, akivaizdžiai prieštarauja Lietuvos Konstitucijoje ir ypatingai jos 25 straipsnyje įtvirtintai teisei turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti.

Puslapyje skelbiamas turinys taip pat nesuderinamas su Europos Sąjungos sutarties 7 straipsniu.

Šiame interneto puslapyje talpinami duomenys apie rašytoją Marių Ivaškevičių ir rašytoją Rūtą Vanagaitę. Puslapio lankytojai kviečiami dalintis šių asmenų duomenimis, ganėtinai akivaizdžiai skatinant su jais susidoroti.

Seimo narė kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, kad ji pagal kompetenciją pradėtų tyrimą ir įvertintų, ar minimas internetinis puslapis ir jo autoriai nepažeidžia pagrindinių asmens laisvių, įtvirtintų Lietuvos Konstitucijoje bei Europos Sąjungos sutartyje, taip pat Baudžiamojo kodekso 167 straipsnio (Neteisėtas informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimas) ir 145 straipsnio (Grasinimas nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą arba žmogaus terorizavimas).

Taip pat prašoma įvertinti, ar internetinio puslapio autoriai nepažeidžia teisės aktų, reglamentuojančių asmens duomenų apsaugą, be žmonių sutikimo viešindami asmens gyvenamosios vietos adresą.

siandien.info, lrs.lt

Parašykite komentarą

Top