Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Paroda „30 metų Rusijos kariuomenės išvedimui iš Lietuvos“

Paroda „30 metų Rusijos kariuomenės išvedimui iš Lietuvos“

www.siandien.info

Seimo lankytojų centre (Gedimino pr. 60) atverta paroda „30 metų Rusijos kariuomenės išvedimui iš Lietuvos“.

Lietuvos kariuomenės karių priesaikos priėmimo Visoriuose akimirka. Data – 1994 m. Fotografijos autorius: Arvydas Reklaitis. Lietuvos valstybės naujasis archyvas.

Lietuvos valstybės naujojo archyvo parengtoje parodoje lankytojai kviečiami prisiminti kariuomenės išvedimo aplinkybes, patyrinėti su kariuomenės išvedimu susijusius dokumentus, iš laiko perspektyvos įvertinti to meto fotografijose įamžintas istorines akimirkas. Parodoje eksponuojami archyvuose ir Seimo kanceliarijos archyve saugomi dokumentai.

Paroda Seimo lankytojų centre eksponuojama Lietuvos Respublikos Seimo nario Arvydo Anušausko iniciatyva.

„Lietuvių tautos valia, kad okupantai turi nešdintis iš Lietuvos, labai aiškiai ir ne kartą buvo išreikšta 1989–1991 metais. Tai galiausiai įvyko 1993-ųjų rugpjūčio 31 d. Po ilgų ir alinančių derybų taikiai, be prievartos, be pasipriešinimo iš Lietuvos išvežta gausybė galingos technikos, į kitą valstybę perkelta dešimtys tūkstančių karių. Rusijos kariuomenės išvedimo 30-mečiui skirta paroda padės suprasti ir įvertinti ilgosios okupacijos pabaigą“, – sako Seimo narys, krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Po parodos pristatymo vyko diskusija „Geopolitinės audros sovietinei kariuomenei traukiantis iš ietuvos“, kurioje dalyvaus Lietuvos visuomenės veikėja, diplomatė Gintė Damušytė, istorikas dr. Kęstutis Kilinskas, Vytauto Didžiojo karo muziejaus rinkinių saugojimo ir tyrinėjimo skyriaus muziejininkas Edvinas Vaidotas.

Parodos pristatymas ir diskusija buvo transliuojama Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

Parodą Seimo lankytojų centre apžiūrėti galima iki rugsėjo 22 d. pirmadienį–ketvirtadienį 10–17 val., penktadienį 10–16 val. Įėjimas laisvas.

Parašykite komentarą

Top