Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Penktadienį šalyje vyko Vasario 16-ajai skirti minėjimo renginiai– sveikinimai Lietuvai iš viso pasaulio

Penktadienį šalyje vyko Vasario 16-ajai skirti minėjimo renginiai– sveikinimai Lietuvai iš viso pasaulio

www. siandien.info

Penktadienį Lietuvoje vyko Vasario 16-ajai skirti minėjimo renginiai. Šventinis minėjimas prasidėjo 1918 m. vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų pagerbimu Rasų kapinėse. Vėliau Prezidentūroje už nuopelnus ir Lietuvos vardo garsinimą buvo apdovanoti 89 Lietuvos ir 13 užsienio valstybių piliečių. Tarp apdovanotųjų – ir pirmoji Ukrainos ponia Olena Zelenska bei Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock.

Socialinių tinklų nuotrauka.

Vidurdienį prie Prezidentūros esančioje Simono Daukanto aikštėje buvo iškeltos trijų Baltijos valstybių vėliavos. Į susirinkusius vilniečius ir sostinės svečius kreipėsi Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

Taip pat buvo laikomos Šv. Mišios Vilniaus Šv. vyskupo Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedroje bazilikoje. Netrukus po jų Vasario 16-osios minėjimas tesėsi prie Lietuvos nepriklausomybės signatarų namų Vilniuje. Iš Signatarų namų balkono tradiciškai į tautą kreipėsi pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas Vytautas Landsbergis.

Vakare Gedimino prospekte nuo Katedros aikštės iki Vinco Kudirkos aikštės buvo tradiciškai uždegta 30 simbolinių laužų.

Vasario 16-osios proga paskelbtu dekretu Prezidentas apdovanojo 89 Lietuvos Respublikai nusipelniusius žmones, tarp jų – 13 užsienio valstybių piliečių.

Vytauto Didžiojo ordino Didžiuoju kryžiumi Prezidentas apdovanojo Oleną Zelenską – Ukrainos Prezidento Volodymyro Zelenskio sutuoktinę už indėlį kartu su visa ukrainiečių tauta kovojant už laisvę, Ukrainos valstybės suverenitetą ir teritorinį vientisumą, už nuopelnus plėtojant Lietuvos ir Ukrainos tarpvalstybinius santykius.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro didžiuoju kryžiumi apdovanota operos solistė, profesorė Irena Milkevičiūtė, už išskirtinę pedagoginę veiklą, už suformuotą savitą operinio dainavimo mokyklą, už išugdytus iškilius menininkus.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didžiuoju kryžiumi už Lietuvos ir Vokietijos dvišalio bendradarbiavimo stiprinimą, už paramą Lietuvos siekiams saugumo politikos srityje apdovanota Vokietijos Federacinės Respublikos užsienio reikalų ministrė Annaleną Baerbock.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžiumi apdovanotas akademikas, profesorius, habilituotas daktaras Valentinas Mikelėnas, kūręs  Lietuvos privatinės teisės sistemą, vystęs privatinės teisės ir civilinio proceso teisės mokslą.

Prezidentas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi apdovanojo rabiną Andrew Bakerį už tarptautinių Holokausto epochos problemų Europoje sprendimą ir kovą su antisemitizmu (Jungtinės Amerikos Valstijos).

„Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi apdovanota advokatė, Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiais apdovanoti poetas, prozininkas, dramaturgas Juozas Erlickas; ilgametė „Lietuvos Carito“ darbuotoja Snieguolė Rudzinskienė;  rankinio meistras, nusipelnęs treneris, profesorius emeritas Antanas Skarbalius;  dailininkas ir rašytojas Mikalojus Povilas Vilutis;  futbolininkas, treneris, sporto organizatorius Benjaminas Zelkevičius.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi apdovanota architektūros istorikė, kuratorė, profesorė, mokslų daktarė Marija Drėmaitė, teatro kritikė, rašytoja, mokslų daktarė Audronė Girdzijauskaitė, ekonomistas, sociologas, profesorius, mokslų daktaras Boguslavas Gruževskis, Jungtinių Amerikos Valstijų Stanfordo universiteto tarptautinių santykių profesorius Michaelas Anthony McFaulas, choreografė, šiuolaikinio šokio pradininkė, pedagogė, profesorė Aira Naginevičiūtė-Adomaitienė, pianistas ir kompozitorius Andrius Žlabys.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medalis įteiktas asociacijos „Lietaus vaikai“ vadovei Linai Sasnauskienei,  Lietuvos policijos kapelionui kun. Algirdui Toliatui.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu už nuopelnus Lietuvos muzikos kultūrai apdovanotas operos solistas Rafailas Karpis.

www.lrp.lt nuotr.

Vasario 16-osios – Valstybės atkūrimo dienos proga Lietuvos Respublikos Prezidentą Gitaną Nausėdą ir visus šalies žmones sveikina užsienio šalių vadovai. Sveikinimuose linkima taikos, gerovės bei sėkmės Lietuvos tautai.

Popiežius Pranciškus perduoda nuoširdžius sveikinimus ir linkėjimus Lietuvai, ir meldžiasi, kad Dievas palaimintų mūsų šalį taikos dovanomis.

Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentas Joe Bidenas sveikina Lietuvą 106-ųjų valstybės atkūrimo metinių proga ir perduoda geriausius linkėjimus Lietuvos žmonėms.

„Šiais metais ryšys tarp mūsų valstybių dar sustiprėjo – praėjusių metų liepą Vilniuje surengėte NATO viršūnių susitikimą, kur drauge su sąjungininkais ėmėmės žingsnių stiprinti NATO rytinį flangą ir modernizuoti NATO atgrasymo ir gynybos pajėgumus. JAV sveikina Lietuvos nenutrūkstamą paramą drąsiems Ukrainos žmonėms, ginantiems savo nepriklausomybę ir laisvę nuo Rusijos agresijos. Ateinančiais metais tikiuosi dar labiau sustiprinti Lietuvos ir JAV ryšius. Esame sąjungininkai, partneriai ir draugai, ir toliau dirbsime kartu, kad puoselėtume bendras vertybes ir pasaulio viziją“, – sveikinimo laiške rašė JAV vadovas.

Lenkijos Prezidentas Andrzejus Duda visiems Lietuvos gyventojams linki sėkmės ir klestėjimo. „Iššūkiai, su kuriais drauge susidūrėme per pastaruosius metus, patvirtino strateginę mūsų santykių svarbą. Išliekame tarptautinės bendruomenės pastangų priešakyje remiant Ukrainą. Mūsų tautų draugystė yra artima, ir, tikiu, tik dar labiau stiprės dirbant abiejų mūsų šalių piliečių gerovės labui“, – rašoma Lenkijos vadovo sveikinime.

Jungtinės Karalystės Karalius Karolis III sveikinimo laiške rašo: „Vertinu mūsų šalių ryšį ir tikiuosi, jog toliau bendradarbiausime pasauliui svarbiais klausimais. Šilčiausi linkėjimai Lietuvai ir jos žmonėms ateinantiems metams“.

Ispanijos Karalius Felipe VI perduoda nuoširdžiausius sveikinimus Lietuvai valstybinės šventės proga ir visiems Lietuvos žmonėms linki asmeninės sėkmės, taikos ir gerovės.

Švedijos Karalius Karolis XVI Gustavas šventės proga Lietuvai linki laimės ir klestėjimo.

Prancūzijos Prezidentas Emmanuelis Macronas Prancūzijos žmonių vardu kuo šilčiausiai sveikina visus Lietuvos žmones. „Mane džiugina mus siejantys puikūs dvišaliai ryšiai. Pastaraisiais metais mūsų vis labiau struktūriškas bendradarbiavimas įgavo naują strateginį matmenį, regimą mūsų reguliariuose kariniuose įsipareigojimuose drauge su jumis Lietuvoje ir Baltijos regione.

Taip pat sveikinu šiais metais įvyksiantį Lietuvos sezoną Prancūzijoje, kurio dėka nuo rugsėjo mėnesio visoje šalyje ir daugelyje sričių vyks įvairūs renginiai, o tai liudija apie lietuviškosios kultūros turtus bei randamą susidomėjimą jais mūsų šalyje“, – sveikinimo laiške rašo Prancūzijos vadovas.

Latvijos Prezidentas Edgars Rinkevičs sveikina visus Lietuvos brolius ir seseris ir siunčia šilčiausius linkėjimus. Estijos Prezidentas Alar Karis linki klestėjimo valstybei ir gerbūvio Lietuvos žmonėms. Suomijos Prezidentas Sauli Niinistö Lietuvai linki gerovės ir klestėjimo. Italijos Prezidentas perduoda lietuvių tautai nuoširdžiausius sveikinimus draugystės vardan.

Turkijos Prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas taip pat sveikina Lietuvą, pabrėždamas, jog tvirtai tiki, kad bendradarbiavimas dvišaliame lygmenyje ir tarptautinėse organizacijose, ir solidarumas visose srityse dar labiau stiprins mūsų artimus saitus ir draugystę. „Linkiu Jūsų Ekscelencijai sveikatos ir laimės, o draugiškai sąjungininkei Lietuvos tautai sėkmės ir gerovės“, – rašoma Turkijos vadovo sveikinime.

Korėjos Respublikos Prezidentas Yoon Suk Yeol taip pat perduoda šiltus sveikinimus visai Lietuvos tautai, linkėdamas šaliai ilgų klestėjimo metų. „Mūsų šalys užmezgė tvirtus partnerystės ryšius. Tikiuosi ir toliau sėkmingai plėtoti mūsų bendradarbiavimą ir stiprinti draugystę“, – laiške rašo Pietų Korėjos vadovas.

Šalies vadovas taip pat sulaukė sveikinimų iš Čekijos, Kroatijos, Slovėnijos, Airijos, Rumunijos, Serbijos, Vengrijos, Singapūro, Armėnijos, Kosovo, Egipto Arabų Respublikos, Kirgizijos, Bangladešo Prezidentų, Maroko Karaliaus Mohammed VI ir dar daug kitų valstybių vadovų.

Vasario 16 -oji Vilniuje. www.lrytas.lt nuotrauka.

Vasario 16 d., Seimo aikštėje (Gynėjų gatvės ir Gedimino prospekto kampe) nuo 13:30 val. rinkosi Tautinių-patriotinių Vasario 16-osios eitynių dalyviai. Eitynės prasidėjo 14 val. Bus Gedimino prospektu iki Vinco Kudirkos aikštės.

Eitynių dalyviai nešė transparantus su tautinėmis žinutėmis, taip pat Lietuvos, Vyčio ir kitas lietuviškas vėliavas, paskleis Lietuvos trispalvės spalvotų dūmų sukurius. Eitynių pabaigoje V. Kudirkos aikštėje sugiedota tautišką giesmė.

„Kodėl svarbu, kodėl privalu sudalyvauti? Nes visiems akivaizdu mūsų tauta smaugiama, mušama, talžoma iš visų pusių, viskas kas lietuviška, kas laiko tautą vienu dariniu yra tikslingai naikinama, nuo mūsų kalbos, iki papročių, iki mūsų simbolių išstūmimo. Kai žmonės nebežino kas tai per daiktas Vyčio dvigubas kryžius ar Gedimino stulpai, tai rodo stipriai nykstantį tautiškumą. Kviečiu dalyvauti,“ – sako visuomeninio sambūrio „Patriotiški Lietuviai” prezidentas Kęstutis Tamašauskas.

18 val. Vasario 16-osios DEGLŲ EITYNĖS Vilniuje

Eitynių pradžia 18 val. nuo Jono Basanavičiaus paminklo (Aušros Vartų g. 5), pabaiga – Lukiškių aikštėje. Šventės tęsinys Aidas III festivalyje Lofte nuo 19 val.:

„Gal kas nesutiks, bet Vasario  16-oji svarbiausia mūsų valstybinė šventė. Ir mes neturime nė mažiausio pagrindo kuklintis ją švęsti, kur ir kaip norime. Kadangi Vilnius vis labiau mišrus ir rusakalbis, šiemet pridursime vieną svarbų akcentą – už lietuvių kalbos išlikimą, už jos mokymąsi, už būtinybę ją mokėti gyvenantiems Lietuvoje.

Vasario 16-ąją lietuvių tauta apsisprendė sukurti savo valstybę, kad pasaulyje būtų vieta, kur gyvuotų lietuvių kalba, kultūra ir savimonė. Būdami atviri pasauliui ir gerbdami kitataučius piliečius, visgi turime gerbti ir save – kaip ir visas demokratinis pasaulis saugoti sienas, puoselėti istorinę atmintį ir visų lygybę prieš valstybinę kalbą.

Manau, kad kasmet ateinantiems į šią šventę visa tai savaime suprantama. Su švente Jus visus ir iki ryt! Pasidalinkite šia žinia su savo draugais.“, –  sako vienas iš eitynių rengėjų, „Pro Patria“ sambūrio įkūrėjas, politologas Vytautas Sinica.

Vasario 16-osios eitynės su deglais grįžo į Kauną!

18 val. eitynės prasidėjo Nepriklausomybės aikštėje (prie Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios – Soboro).
Sustojus Vienybės aikštėje – sugiedotas Lietuvos himnas, prie istorinės LR prezidentūros – pagerbti šalies prezidentai, o Rotušės aikštėje – pagerbti didieji mūsų tautos patriarchai. Eitynės baigėsi Santakos parke (prie Santakos Romuvos aukuro).

Eitynių rengėjų kvietime buvo rašoma:

„Ugnis. Širdis. Laisvė ir Nepriklausomybė. 1918-ų metų Vasario 16-ą dieną Lietuvos istorijoje žymi momentą, kai būrys mūsų tautos šviesulių, visos tautos vardu išreiškė pasauliui apsisprendimą turėti savo valstybę ir joje patiems kurti savo ateitį.

Didžiulio pasišventimo šiai idėjai dėka jie ne tik atkūrė Lietuvos valstybę, bet ir sukūrė kai ką nuostabaus – nacionalinę, tautinę valstybę. Pagrindė jos prasmę – tarnauti tautai, kurti jos gerovę, užtikrinti tolimesnį jos egzistavimą. Šiai nepriklausomybės idėjai apginti prireikė daugybės mūsų tautos sūnų gyvybių, bet ji buvo apginta. Todėl tai yra be galo svarbi diena kiekvienam lietuviui ir Lietuvos piliečiui.

Džiaukimės ir didžiuokimės turėdami savo valstybę, ne visos tautos ją turi. Prisiminkime ir pagerbkime atidavusius savo gyvybę už tai, kad ateities kartos – mes galėtume gyventi savo valstybėje.Vasario 16-osios Lietuva yra Kauno Lietuva. Čia ji buvo kuriama, iš čia ji augo ir iš čia stiprėjo. Būtent Kaunas yra tas miestas, kuris geriausiai atspindi Lietuvą, jos kultūrą, jos architektūrą, meną, istoriją.

Juk tik Kaune kur tik beitum galima išvysti daugybę atminimo lentų žmonėms, tiek daug atidavusiems ir tiek daug nuveikusiems vardan savo tautos ir valstybės. Juk tik čia pamatysi žymiąją, į Unesco paveldą įtrauktą ir lietuvybe persismelkusią tarpukario architektūrą. Tik čia galima pajusti tarpukario nepriklausomos Lietuvos – Pirmosios Respublikos dvasią.

Būtent čia buvo sukurtas tas stebuklas, kurį vadiname „tarpukario Lietuva”. Todėl Vasario 16-osios eitynės su deglais sugrįžta į Kauną!Kviečiame visus, neabejingus Lietuvos nepriklausomybei, valstybės istorijai, praeičiai, dabarčiai ir ateičiai, ateiti ir rankose laikant Laisvės ugnį, visiems kartu pražygiuoti gatvėmis, kuriomis vaikščiojo mūsų tautos didvyriai, kurę šią valstybę.

Praėjus 106-iems metams prisiminkime tuos žmones, kurie aukojosi ir dirbo mūsų Tėvynės labui. Pagerbkime tuos, kurie padėjo pagrindą mūsų nacionalinei valstybei, kurie kovojo ir žuvo vardan nepriklausomos Tėvynės idėjos. Išdidžiai ir džiaugsmingai švęskime Lietuvos valstybingumą, stiprinkime tautos vienybę, kurstykime Laisvės ugnį ir nebeleiskime niekam jos iš mūsų atimti”.

Eitynių rengėjai: TAUTA.LT, Tautinė Apsauga „Geležinis Vilkas“ ir Pilietinė žiniasklaida.

Parašykite komentarą

Top