Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Posėdžių darbotvarkę reglamentuos Vyriausybės įstatymas

Posėdžių darbotvarkę reglamentuos Vyriausybės įstatymas

2016-07-09

Konstitucinis Teismas konstatavo, kad papildomų klausimų įtraukimo į Vyriausybės posėdį atvejai turi būti apibrėžti Vyriausybės įstatyme, o ne Vyriausybės darbo reglamente, kaip buvo iki šiol. Todėl Vyriausybės darbo reglamento 96 punkto atitinkamos nuostatos nustoja galioti.

„Artimiausiu metu bus parengtas Vyriausybės įstatymo papildymas, numatantis išskirtinius ir konstituciškai pagrįstus atvejus, kaip į Vyriausybės posėdžio darbotvarkę gali būti įtraukti papildomi klausimai“, – pažymi Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, komentuodamas Konstitucinio Teismo nutarimą vėl Vyriausybės sprendimo, reglamentuojančio specialiųjų žemės ir miško naudojimo sąlygų pakeitimą.

Konstitucinis Teismas nenustatė, kad Vyriausybės 2015 m. rugsėjo 23 d. nutarimas Nr. 1025 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. gegužės 12 d. nutarimo Nr. 343 „Dėl Specialiųjų žemės ir miško naudojimo sąlygų patvirtinimo“ pakeitimo“ pagal priėmimo tvarką pažeistų Konstituciją. Konstitucinis Teismas tik pateikė savo vertinimą, kad galėjo būti padaryti tam tikri teisės aktų rengimo ir svarstymo, priėmimo tvarkos pažeidimai. Tačiau ši bylos dalis buvo nutraukta.

„Įvertinus specialiųjų žemės ir miško naudojimo sąlygų aktualumą visuomenei, Vyriausybė priėmė sprendimą visas šias sąlygas įtvirtinti ne nutarime, o įstatyme“, – sako premjeras A. Butkevičius. – Vyriausybė panaikino diskusijų sulaukusį nutarimą Nr. 1025. Naujo įstatymo projektą pavesta parengti Aplinkos ministerijai“.

www.verslaspolitika.lt ir lrv.lt inf.

 

Parašykite komentarą

Top