Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > 59-oji Jūros šventė

59-oji Jūros šventė

Klaipėda – seniausias miestas

Šeštadienis buvo gausiausia renginių diena, kurioje – jūriniai tradiciniai renginiai, įvairių skverų magija ir išskirtinumas, didžioji šventinė mugė, „Baltic Sail“ burlaiviai, paskutinė galimybė išvysti šventės premjerą „Mobis Dikas“, gera muzika ir šventinis fejerverkas.

Šeštadienio rytas prasidėjo mišiomis už žuvusius jūroje ir visą jūrinę bendruomenę. 9 val. Marijos Taikos karalienės bažnyčioje buvo aukojamos šv.Mišios. 9.30 val. Smiltynės kapinėse – tradicinė pirmojo Lietuvos uosto kapitono Liudviko Stulpino pagerbimo ceremonija, o 10 val. Skulptūrų parke buvo pagerbta žuvusio laivo „Linkuva“ įgula.
Vidurdienį, vyko išskirtinė ir pasaulyje analogų neturinti – žuvusiųjų jūroje pagerbimo ceremonija, kurios metu į Baltijos jūrą iš laivų nuleidžiami gėlių vainikai.

Galimybę pagerbti pasaulio vandenyse žuvusius jūrininkus turėjo ir kiti miestiečiai – Klaipėdos mažųjų laivų asociacijos „Pajūrio laivai“ nariai, priėmė žmones su gėlėmis rankose ir neatlygintinai plukdė į pagerbimo žuvusiems jūroje ceremoniją.

Klaipėdą šį kartą lanko išskirtinis burlaivis „Mercedes (Nyderlandai) – vienas naujausių burlaivių tarptautiniu mastu. Jūros šventės svečius pasitinka ir burlaivis „Roald Amundsen“ (Vokietija), kuris iš pradžių naudotas kaip žvejybinis laivas. Vienas seniausių Lenkijos laivų „Bonawentura“, paskutinė tikroji brigantina „Greif“ (Vokietija), kuri plaukia jūroje iki šiol. Burlaiviai „Bryza H“ ir „Baltic Star“ iš Gdansko (Lenkija), laivas „Yunyi baltiets“.

Dar dvi šventės dienas lankytojų lauks ir savi laivai – burlaivis „Brabander“ bei jachta „Lietuva“, šiuo metu įgyvendinanti Lietuvos 100-čio odisėją. Šalia jachtos lankytojų lauks ir Lietuvos nepriklausomybės istoriją pasakojanti paroda.

Jūros šventės svečius sveikino tradiciniais japoniškais būgnais – wadaiko – grojanti grupė „Daigen-gumi“. Wadaiko, dar žinomi kaip taiko būgnai, yra tradiciniai japoniški mušamieji instrumentai, senovėje naudoti ritualinėse apeigose, vykstant mūšiams arba teatro pasirodymuose. Dabar šiuos būgnus galima išgirsti japoniškuose festivaliuose ir būgnais grojančių trupių pasirodymuose. Tekančios saulės šalies muzika visus norinčius šeštadienį kvies į nemokamas kūrybines dirbtuves.

Drakonų valčių varžybos Dangėje rengiamos jau aštuntąjį kartą. Lenktynėse šiemet ketino dalyvauti net 44 komandos, suvienijusios apie pusę tūkstančio irklavimo entuziastų.
Šeštadienio vakare buvo surengtas išskirtinis Andriaus Mamontovo koncertas.

SEKMADIENIS
9.00 Jūros šventės mugė
Dangės g. (nuo buvusio TEO pastato iki Šiaurinio rago), Tiltų g.

9.00 SKONIŲ FIESTA. Maistas iš Food Truck: greita, gardu, įvairu
DĖMESIO! 12-18 val. veikia pramogų erdvė vaikams „Burinuko uostas ir laivų statykla“. Pramogą vaikams dovanoja UAB „BNTP“
Automobilių stovėjimo aikštelė Pilies g.

9.00 LIETUVOS JŪRŲ MUZIEJUS PRISTATO: ISTORINIŲ LAIVŲ PARADAS DANĖS UPĖJE „DANGĖS FLOTILĖ“.
Laivų palydos, kyla Pilies tiltas
Dangės upė

9.00–16.00 LR ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJA PRISTATO TAUTINIO PAVELDO KRANTINĘ „TAI, KAS TIKRA“.
11.00–13.00 Klaipėdos miesto pagyvenusių žmonių asociacijos kolektyvų koncertas
13.30–15.30 Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ meno kolektyvų koncertas
11.00–16.00 Veikia tradicinių amatų meistrų dirbtuvės
Dangės krantinė, prie skulptūros „Žvejys“

10.00–14.30 AB „KLAIPĖDOS NAFTA“ INTERAKTYVI PALAPINĖ: #NepriklausomybėVeža interaktyvios veiklos
Aikštė prie burlaivio „Meridianas“

10.00–18.00 DIZAINO JŪRA: dizaineriai ir kūrėjai po vienu stogu, apsipirkimas DISCO ritmu
Turgaus g., Jono kalnelio link

10.00–16.00 ATGIMIMO AIKŠTĖJE PRAMOGAUKITE SU „TOPO CENTRU“: jūsų laukia skrydžiui pasirengę dronai, su vėjeliu skriejantys paspirtukai, realybės kovos ir įvairios pramogos. Susipažinkite su naujovėmis, išbandykite, laimėkite prizų ir gaukite specialių pasiūlymų Topo centro parduotuvėse!
Atgimimo a.

10.00–18.00 Maltiečiai pristato: pirmoji pagalba Jūros šventės metu
10.00-16.00 Pagalbos punktas prie Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro, Danės g. 19,
10.00-18.00 Pagalbos punktas Kruizinių laivų terminale

11.00–14.00 AZARTIŠKOS KOVOS DANĖJE: tradicinė Žvejo regata – baidarių-kanojų irklavimo varžybos
Dangės upė, nuo Irklavimo centro iki burlaivio „Meridianas“

10.00–14.00 Tarptautinė modeliuotojų techninės kūrybos paroda „Sumažintas pasaulis“
Kultūros fabrikas, Bangų g. 5A

11.00–17.00 Klaipėdos krepšinio mokyklos gatvės krepšinio turnyras (3×3). Registracija iki liepos 26 d. 19 val. svetainėje www.krepsiniomokykla.lt
Kruizinių laivų terminalas

12.00–16.00 JŪROS ŠVENTĖS MECENATAS „ŠVYTURYS GO Nealkoholinis“ PRISTATO NAUJIENĄ – JŪROS ŠVENTĖS PIKNIKO ZONA: ČIA VERTA UŽSIBŪTI!
DJ muzika, maisto ir gėrimų degustacijos, ekskursijos į „Švyturio“ alaus daryklą.
Kūlių Vartų g.

12.00–15.00 TURIZMO SKVERĄ PRISTATO AB „LIETUVOS GELEŽINKELIAI“: pažink Lietuvą ir pasaulį su AB „Lietuvos geležinkeliai“! Aplankyk Lietuvos turizmo informacijos centrų ekspozicijas ir būtinai užsuk į „Lietuvos geležinkelių“ paviljoną, o jame: unikalios keliavimo patirtys, dar neatrastos turistinės kryptys, galimybė leistis į virtualią kelionę traukiniais po įspūdingiausius ir vaizdingiausius Lietuvos ir kaimyninių šalių kampelius, pramogos mažiesiems, prizai ir siurprizai smalsuoliams
Aikštė prie burlaivio „Meridianas“

12.00, 13.00, 14.00, 14.30 val. Lietuvos aukštajai jūreivystės mokyklai – 70! Ekskursija „Tapk gimtojo miesto kapitonu“. Pažymėtas autobusiukas iš Atgimimo aikštės stotelės gabens norinčiuosius į LAJM išbandyti navigacinius treniruoklius
Atgimimo a. – I. Kanto g. 7

14.00–16.00 Jūros šventės svečius sveikina Birutės kapela
Tiltų g., greta PC „Kiras“

18.00–20.00 Tarptautinės fortepijono akademijos „Klaipėda Piano Masters“ dalyvių gala koncertas „Muzikinis fejerverkas Klaipėdai“
KU Menų akademija, K. Donelaičio g. 4

siandien.info

Parašykite komentarą

Top