Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Prezidentė kviečia premjerą ieškoti visapusiškos patirties turinčio kandidato

Prezidentė kviečia premjerą ieškoti visapusiškos patirties turinčio kandidato


Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė po pokalbio su kandidate į aplinkos ministres Irma Gudžiūnaite nusprendė neskirti jos vadovauti Aplinkos ministerijai.

Profesionalumas, kuruojamos srities išmanymas, administraciniai gebėjimai, skaidrumas ir interesų konflikto vengimas – pagrindiniai Prezidentės keliami reikalavimai visiems kandidatams į ministrus.

I. Gudžiūnaitė, pasak Prezidentės, veržli ir perspektyvi jauna politikė, tačiau neturi reikiamos dalykinės patirties ir susitikime nepademonstravo vadovavimui aplinkos apsaugos sektoriui reikiamų žinių ir kompetencijos.
Aplinkos ministerijai tenka labai platus atsakomybių spektras – nuo atliekų tvarkymo ir vandenvalos iki miškų apsaugos, statybų ir renovacijos, klimato kaitos ir Astravo AE klausimų.

Todėl Prezidentė kviečia premjerą vadovauti šiam sudėtingam sektoriui ieškoti visapusiškos patirties turinčio kandidato.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis, reaguodamas į Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio pareiškimą, kad jis neieškos naujos aplinkos ministro kandidatūros, pabrėžia, kad neatsakinga Vyriausybės darbą paversti savo asmeninės Prezidento rinkimų kampanijos šou dalimi.

„Užuot vykdęs tiesiogines pagal Konstituciją ir Vyriausybės įstatymą jam privalomas pareigas tinkamai organizuoti Vyriausybės darbą bei „teikti siūlymus Respublikos Prezidentui dėl ministrų skyrimo“ S. Skvernelis sąmoningai eskaluoja konfliktą su Prezidente, tikėdamasis tokį paties sukurtą konfliktą naudoti kaip savo rinkiminės kampanijos dalį.

Tikimės, kad premjeras ras būdų atsieti rinkimų kampaniją nuo pareigų vykdymo, nes kitu atveju teks premjerą ir vėl raginti trauktis arba iš pareigų, arba iš kampanijos. Konstitucijos normų pažeidinėjimas, įstatymų laužymas – tai ne plakato iškabinimas judrioje miesto sankryžoje. Vieno asmens įgeidžių įkaitais tampa valstybės institucijos, valstybės piliečiai“, – teigė Seimo TS-LKD frakcijos seniūnas G. Landsbergis.

siandien.info, lrs.lt

Parašykite komentarą

Top