Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Pritarė Pasaulio lietuvių vienmandatės rinkimų apygardos sudarymui

Pritarė Pasaulio lietuvių vienmandatės rinkimų apygardos sudarymui


Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas (VVSK) 2019 m. liepos 17 d pritarė Seimo rinkimų įstatymo pakeitimams, kuriais sudaromos sąlygos užsienyje balsuojantiems Lietuvos Respublikos piliečiams turėti savo atskirą vienmandatę rinkimų apygardą.

Šiuo metu visi užsienyje balsuojantys Lietuvos Respublikos piliečiai yra įrašomi į tos vienmandatės rinkimų apygardos rinkėjų sąrašą, kurios teritorijoje yra Seimas.

Tai yra Naujamiesčio rinkimų apygarda, kurioje balsuoja ir šios apygardos gyventojai. Naujamiesčio apygardos rinkėjai kartu su užsienyje balsuojančiais rinkėjais renka vieną Seimo narį. Siūlomuose pakeitimuose nustatyta, kad, jeigu užsienyje balsuojančių rinkėjų aktyvumas ankstesniuose rinkimuose yra pakankamai didelis, yra sudaroma atskira vienmandatė rinkimų apygarda, į kurios rinkėjų sąrašą įrašomi visi užsienyje balsuojantys rinkėjai.

Priėmus įstatymą, būtų sudaryta galimybė ateinančiuose Seimo rinkimuose užsienyje balsuojančius rinkėjus įrašyti į atskirą Pasaulio lietuvių vienmandatės rinkimų apygardos rinkėjų sąrašą ir jie turėtų savo išrinktą atstovą Seime.

Tikimasi, kad šie pakeitimai paskatins užsienio lietuvius labiau įsitraukti į Lietuvos politinį gyvenimą.

siandien.info, lrs.lt

Parašykite komentarą

Top