Jūs esate
Pagrindinis > Politika > A. Zuokas ragina pasirašyti susitarimą dėl Seimo narių mažinimo iki 101

A. Zuokas ragina pasirašyti susitarimą dėl Seimo narių mažinimo iki 101

Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) lyderis Artūras Zuokas kreipėsi į šalies politines partijas ragindamas pasirašyti susitarimą dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo iki 101, kuris taptų prioritetiniu darbu naujos kadencijos Seime.

“Gyventojų skaičius Lietuvoje per 26 Nepriklausomybės metus sumažėjo apie 800 000, Seimo narių skaičius, gyventojų skaičiui sparčiai mažėjant, išliko toks pat, o Seimo narių padėjėjų skaičius išaugo nuo 150 iki 600. Akivaizdu, kad valdžia turi tapti greitesnė, efektyvesnė, atsakingesnė, orientuota į tai, kad į valstybės valdymą įsitrauktų kuo daugiau Lietuvos piliečių.

,,Visi suprantame, kad Seimo efektyvumas priklauso tikrai ne nuo Seimo narių skaičiaus, o nuo jų darbo kokybės”, - pabrėžė A. Zuokas.
,,Visi suprantame, kad Seimo efektyvumas priklauso tikrai ne nuo Seimo narių skaičiaus, o nuo jų darbo kokybės”, – pabrėžė A. Zuokas.

Be to, Lietuvos teisinė bazė iš esmės jau sukurta ir suderinta su Europos Sąjungos teisine baze, todėl didžiausias dėmesys turi būti skiriamas esamų ir naujų įstatymų kokybiškam tobulinimui, ir tam nereikia tiek Seimo narių pajėgumų, kiek reikėjo tik atkūrus Nepriklausomybę.

Lietuvoje 1 Seimo narys atstovauja 20 486 Lietuvos piliečiams, Suomijoje 1 parlamentaras atstovauja apytiksliai 27 433 gyventojams, Danijoje – 31 884, Švedijoje – 27 460, Čekijoje – 37 220 gyventojams.

“Šiandien didelė problema yra ir tai, kad Seimo nariai nejaučia atsakomybės dėl savo priimtų sprendimų, todėl dar metų pradžioje siūliau, jog politikų atlyginimai bei priedai turi būti susieti su valstybės ekonomikos rezultatais.

Lietuvoje 1 Seimo narys atstovauja 20 486 Lietuvos piliečiams, Suomijoje 1 parlamentaras atstovauja apytiksliai 27 433 gyventojams, Danijoje – 31 884, Švedijoje – 27 460, Čekijoje – 37 220 gyventojams.

Lietuvos piliečių pasitikėjimas Seimu smarkiai krenta – net 63 proc. Lietuvos piliečių juo nepasitiki (2016 m. sausio mėn. „Baltijos tyrimai“), todėl kuo skubiau jį turime atkurti. Valdžia turi parodyti, kad tarnauja visuomenei, o ne savo interesams, ką matome pastaraisiais metais”, – sakė A. Zuokas.

Pasak A. Zuoko, būtina prailginti Seimo kadenciją iki penkerių metų, kad Seimo nariai sulauktų savo pačių priimtų sprendimų rezultatų ir galėtų prisiimti atsakomybę už juos, ilgesnės kadencijos sumažintų populizmą ir padidintų stabilumą valstybėje.

Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) siūlo partijoms, naujai išrinktame Seime registruoti pataisą dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 55 straipsnio pakeitimo, kuriame būtų numatyta, kad Seimą sudaro Tautos atstovai – 101 Seimo narys, kurie renkami penkeriems metams remiantis visuotine, lygia, tiesiogine rinkimų teise ir slaptu balsavimu. Ir jau į 2020 metų Seimą būtų renkamas 101 Seimo narys.

LIETUVOS POLITINIŲ PARTIJŲ SUSITARIMAS DĖL LR SEIMO NARIŲ SKAIČIAUS SUMAŽINIMO IKI 101

Lietuvos Respublikoje registruotos ir veikiančios partijos,
atsižvelgdamos į tai, kad gyventojų skaičius Lietuvoje per 26 Nepriklausomybės metus sumažėjo apie 800 000, o valdžios aparatas atvirkščiai, tik didėjo – Seimo narių skaičius, gyventojų skaičiui sparčiai mažėjant, išliko toks pat, o Seimo narių padėjėjų skaičius išaugo nuo 150 iki 600,

įvertindamos, ką parodė ir visuomenės apklausa, portalo DELFI užsakymu atlikta 2012 metais bendrovės “Spinter tyrimai”: 91,7 proc. Lietuvos gyventojų mano, jog Seime turėtų dirbti mažiau Seimo narių, o net 38,1 proc. pasisako už Seimo narių skaičiaus sumažinimą iki 101,

pabrėždamos, kad nuo Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos teisinė bazė iš esmės jau sukurta, taip pat suderinta ir su Europos Sąjungos teisine baze, ir nuolatiniam įstatymų leidybos procesui bei tobulinimui nebereikia tiek Seimo narių pajėgumų,

matydamos, jog siekiant geresnės įstatymų leidybos kokybės, tuo pačiu būtina tobulinti ir valstybės tarnybos motyvavimo bei karjeros sistemą, Seimo narių atlyginimus bei priedus susiejant su valstybės ekonomikos rezultatais,
pripažindamos, kad Lietuvos parlamentinės partijos, palaikiusios Seime svarstytas Darbo kodekso pataisas, kuriomis pakeistos dirbančiųjų garantijos ir darbo sąlygos, privalo parodyti pavyzdį ir siekti efektyvesnės bei modernesnės valdžios sumažindamos Seimo narių padėjėjų skaičių, dėl ko kasmet būtų sutaupomi 5-6 milijonai eurų,
būdamos susirūpinusios, jog kasmet pasitikėjimas Seimo institucija ir jos darbo kokybe mažėja, didėja žmonių nusivylimas ja ir Seimo nariais, kurie išrenkami,

suvokdamos, kad valdžia Lietuvoje turi tapti efektyvesnė, protingesnė, atsakingesnė, o gyventojų įsitraukimas į valstybės valdymą – paprastesnis, labiau orientuotas į Seimo narių darbo kokybę, nei jų skaičių,
pažymėdamos, kad nėra jokių priežasčių manyti, jog Seimo narių skaičiaus sumažinimas galėtų pakenkti demokratijos veiksmingumui ar įstatymų leidybos kokybei, nes kokybiškas valstybės valdymas nepriklauso nuo didesnio Seimo narių skaičiaus, skelbia šį susitarimą ir nutaria:

I. SUSITARIMO DALYKAS

1. 2016 m. spalio mėnesį naujai išrinktame LR Seime registruoti pataisą dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 55 straipsnio pakeitimo, kuriame būtų numatyta, kad Seimą sudaro Tautos atstovai – 101 Seimo narys, kurie renkami penkeriems metams remiantis visuotine, lygia, tiesiogine rinkimų teise ir slaptu balsavimu.
2. Priėmus įstatymo projektą inicijuoti Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų įstatymo, Lietuvos Respublikos Seimo statuto ir kitų teisės aktų pakeitimus.
3. Dėti visas pastangas, kad Lietuvos Respublikos Konstitucijos pataisos dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo būtų priimtos kuo skubiau ir 2020 metais būtų renkamas 101 Seimo narys.
Atsižvelgiant į tai, žemiau pasirašančios politinės partijos pasirašo šį tekstą ir įsipareigoja dėti maksimalias pastangas šiam susitarimui įgyvendinti.

www.verslaspolitika.lt,www.lls.lt

Parašykite komentarą

Top