Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Respublikinės Šiaulių ligoninės teritorijoje bus statomas naujas trijų aukštų pastatas

Respublikinės Šiaulių ligoninės teritorijoje bus statomas naujas trijų aukštų pastatas

www.siandien.info

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) iniciatyva įgyvendinama Infekcinių ligų gydymo paslaugų modernizacija Respublikinėje Šiaulių ligoninėje užtikrins tinkamą jos funkcionavimą pandemijų ir kitų krizinių situacijų metu. Naujasis Infekcinių ligų diagnostikos ir gydymo centras, kurio statybas bei įrengimą planuojama baigti iki 2024 m. pab., ir atnaujinta medicininė įranga sustiprins gydymo paslaugų kokybę sergantiesiems infekcinėmis ligomis, reikšmingai prisidės kuriant dar saugesnes darbo sąlygas darbuotojams.

SAM Visuomenės sveikatos departamento Sveikatos stiprinimo skyriaus patarėja Ginreta Megelinskienė pažymėjo, kad pasaulyje praūžusi pandemija tapo dideliu iššūkiu daugeliui pasaulio valstybių, o staigus užkrečiamosios ligos išplitimas lėmė poreikį sutelkti sveikatos priežiūros specialistų pajėgas ir ieškoti sprendimų, kurie užkirstų kelią panašios situacijos pasikartojimui. „Svarbu išmokti pandemijos pamokas ir rengtis galimoms grėsmėms – užtikrinti tinkamą sveikatos priežiūrą reaguojant į ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų atvejus, protrūkius ar net didesnį jų išplitimą, sąlygojantį epidemijas ar pandemijas“, – sakė ji.

Respublikinės Šiaulių ligoninėje bus modernizuojama medicinos įranga, ligoninės teritorijoje bus statomas naujas trijų aukštų pastatas..

Jai pritarė ir Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Mindaugas Pauliukas. Pasak jo, šiuolaikiška medicininė įranga, skirta infekcinių ligų diagnostikai ir gydymui, ir erdvesnės patalpos, atitinkančios infekcinių ligų valdymo poreikius, padės efektyviau valdyti galimas grėsmes ateityje. 

Respublikinės Šiaulių ligoninėje bus modernizuojama medicinos įranga, ligoninės teritorijoje bus statomas naujas trijų aukštų pastatas. Jame įsikurs Infekcinių ligų diagnostikos ir gydymo centras, kuriame bus teikiamos antrinio lygio paslaugos – gydomi lengvomis ar sudėtingesnėmis infekcinėmis ligomis sergantys pacientai. 

Plečiant patalpas bus užtikrinamas ir Sveikatos apsaugo ministerijos reikalavimas, kad vienai intensyviosios terapijos lovai būtų skirtas ne mažesnis kaip 20 kv. m. plotas.

Modernizacija leis efektyviau valdyti krizines situacijas

„Naujame pastate įsikurs infekcinis Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius, kuriame bus įrengtos stebėjimo palatos. Jose iš viso bus 20 lovų. Taip pat bus įkurtas radiologijos poskyris su rentgeno ir kompiuterinės tomografijos diagnostine įranga, 3 stacionarių vietų hemodializių poskyris, 36 stacionaro lovų Suaugusiųjų infekcinių ligų skyrius, 12 lovų Intensyviosios terapijos skyrius ir laboratorija“, – teigė M. Pauliukas.

Infekcinių ligų diagnostikos ir gydymo centro įrangos bei patalpų modernizacija leis teikti kompleksinę medicininę pagalbą. Tai reiškia, kad infekcinėmis ligomis sergantys ir gretutinių ligų turintys pacientai naujame Infekcinių ligų diagnostikos ir gydymo centre gaus visas reikiamas sveikatos priežiūros ir gydymo paslaugas bei išvengs pavojingų kontaktų su kitais užkrečiamosiomis ligomis sergančiais pacientais.

Pasak M. Pauliuko, atlikta modernizacija leis užtikrinti itin greitą gydymo įstaigos reakciją pandemijos ar kitos krizinės situacijos, pavyzdžiui, karinio konflikto ar radiologinės avarijos grėsmės atveju. Įgyvendinti pokyčiai leis teikti sveikatos priežiūros paslaugas be trikdžių net ir padidėjus pacientų srautams. 

Respublikinės Šiaulių ligoninės naujojo pastato statybų projektas jau parengtas, artimiausiu metu bus pradėti statybos darbai. Infekcinių ligų diagnostikos ir gydymo centro statybas ir įrengimą planuojama baigti iki 2024 m. gruodžio mėn. Projektas, kurio vertė 19,3 mln. eurų, yra finansuojamas pagal Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą „Naujos kartos Lietuva“ iš ES ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „NextGenerationEU“ bei valstybės biudžeto lėšų.

Parašykite komentarą

Top