Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Seimo pirmininkė nesitraukia: net 74,6 proc. apklaustųjų nepritarė alkoholio pirkėjų amžiaus ribos mažinimui

Seimo pirmininkė nesitraukia: net 74,6 proc. apklaustųjų nepritarė alkoholio pirkėjų amžiaus ribos mažinimui


www. siandien.info

Seimo pirmininkė patvirtino, kad diskutuojama ir apie amžiaus, nuo kurio būtų leidžiama įsigyti alkoholio, pajauninimą.

lrs.lt nuotr.

Nors apklausos rodo, kad didesnė dalis Lietuvos gyventojų tam nepritartų, pasak Seimo pirmininkės, tai parodo pirmiausia momentinę gyventojų nuotaiką.

Net 74,6 proc. apklaustųjų nepritarė ar greičiau nepritarė alkoholio pirkėjų amžiaus ribos mažinimui.


Dėl alkoholio draudimų švelninimo turėtų būti pateikti artimiausiomis savaitėmis, diskutuojama dėl reklamos ir prekybos laiko ribojimų švelninimo, amžiaus ribos mažinimo, sako Seimo pirmininkė.

Dėl alkoholio draudimų švelninimo turėtų būti pateikti artimiausiomis savaitėmis, diskutuojama dėl reklamos ir prekybos laiko ribojimų švelninimo, amžiaus ribos mažinimo, sako Seimo pirmininkė.

„Manau, kad iki pavasario sesijos pabaigos, o, tikėtina, kitą savaitę ar dar kitą savaitę, pasiūlymų paketas bus pateiktas“, – LRT radijui sakė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Pasak jos, pakeitimo punktų yra „išties nemažai“, tarp jų – nepasiteisinusių reklamos draudimų sušvelninimas, amžiaus ir prekybos laiko reikalavimų peržiūrėjimas.

„Dar turime sutarti galutinai dėl spektro pakeitimų ir, matyt, eisime pakankamai mažais žingsneliais, atsižvelgdami į visų koalicijos partnerių nuomonę“, – sakė Seimo pirmininkė.

V. Čmilytės-Nielsen teigimu, „diskusijos objektas“ yra galimybė vėl leisti reklamuoti alkoholinius gėrimus bei prekybos laiko sekmadienį prailginimas.

Lietuvoje nuo 2018-ųjų alkoholio negali įsigyti ir vartoti jaunesni negu 20 metų žmonės, visiškai uždrausta jo reklama, juo prekiauti prekybos vietose, išskyrus viešojo maitinimo įstaigas, galima nuo 10 iki 20 val. darbo dienomis ir šeštadieniais, o sekmadieniais – iki 15 valandos.

Parašykite komentarą

Top