Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Vartotojai savo teises gins elektroninėje sistemoje

Vartotojai savo teises gins elektroninėje sistemoje

Netrukus piliečiai įvairaus pobūdžio ginčus vartotojų srityje spręs kur kas paprasčiau – elektroninėje erdvėje, prisijungę prie Vartotojų teisių informacinės sistemos www.vtis.lt. Vyriausybės nutarimu patvirtintas šios sistemos (VTIS) tvarkos aprašas.

„Bendros sistemos sukūrimas yra didelis pasiekimas siekiant efektyviau apsaugoti vartotojų teises. Jei anksčiau pilietis turėjo atskirai ieškoti informacijos ir kontaktų, kur jis galėtų pateikti tam tikro pobūdžio prašymą ar skundą, dabar viską jis galės tvarkyti viename elektroniniame portale“, – sakė teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Didžiausias sistemos privalumas yra tai, kad ji aprėps daugelį valstybės ir savivaldybių institucijų, įgyvendinančių funkcijas ir vartotojų teisų apsaugos srityje. Be to, elektroninė sistema taupys vartotojų laiką, leis patogiai ir greitai surasti visą reikiamą informaciją, pateikti dokumentus.

Prašymus ir skundus dėl savo teisių pažeidimų pateikę vartotojai taip pat galės sistemoje stebėti jų nagrinėjimo būseną, gauti atsakymus, pateikti pasiteiravimus dėl vartotojų teisių, susipažinti su visapusiška informacija apie vartotojų teisių gynimo būdus.

„Manau, kad ne vienas nuskriaustas pilietis yra pasiklydęs institucijų ir informacijos gausos labirintuose ir numojęs ranka į savo, kaip vartotojo, teises. Dabar toks žmogus ieškodamas teisybės sugaiš kur kas mažiau laiko, be to nuolat galės stebėti ginčo nagrinėjimo proceso eigą, paprastai susirašinėti su jo situaciją nagrinėjančia institucija“, – pažymėjo J. Bernatonis.

Vyriausybei patvirtinus tvarkos aprašą, prie sistemos prisijungs ir per ją teikiamus vartotojų prašymus ir skundus priimti bei nagrinėti privalės šios institucijos: Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Valstybinė energetikos inspekcija prie Energetikos ministerijos, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos, Valstybinė kelių transporto inspekcija prie Susisiekimo ministerijos, Valstybinė geležinkelio inspekcija prie Susisiekimo ministerijos, Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos, Lietuvos saugios laivybos administracija, Civilinės aviacijos administracija, Lietuvos metrologijos inspekcija, Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos ir kitos valstybės ir savivaldybių institucijos, įgyvendinančios savo funkcijas vartotojų teisių apsaugos srityje.

Sistemai pradėjus veikti visu pajėgumu, per ją bus galima spręsti visų pagrindinių vartojimų sričių problemas. Šiuo metu vadotojai jau gali pateikti elektroninius prašymus bei skundus Valstybinei vartotojų teisių tarnybai, o prie sistemos prisijungti gali per Elektroninių valdžios vartų portalą (naudodamiesi mobiliuoju elektroniniu parašu, elektroniniu parašu ir elektroninės bankininkystės paslaugomis).

Parengta pagal Teisingumo ministerijos inform., www.tm.lt

Parašykite komentarą

Top