Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Verslo sąlygoms gerinti – naujos finansinės technologijos

Verslo sąlygoms gerinti – naujos finansinės technologijos

Įvertinusi suinteresuotų rinkos dalyvių ir institucijų pastabas, Finansų ministerija teikia Vyriausybei įstatymo projektą, kuriuo reglamentuojamas sutelktinis finansavimas – investuotojų ieškančioms įmonėms tarpininkaujanti finansinių technologijų priemonė.

Jos privalumas – investuoti skatinami ne tik juridiniai asmenys, bet ir gyventojai, norintys „įdarbinti“ pinigus.

„Siekiame skatinti konkurenciją finansų rinkų srityje, o sutelktinis investavimas atveria naujas galimybes finansavimo ieškančiam verslui – tai inovatyvi priemonė, kuri padės investuotojams ir verslui lengviau ir greičiau surasti vienas kitą“, – sakė finansų ministrė Rasa Budbergytė.

Pasak ministrės, siūloma verslo finansavimo forma patraukli dėl mažesnės priklausomybės nuo tradicinių verslo finansavimo būdų, galimybės pasiekti platesnę investuotojų dalį, taip pat dėl galimybės patikrinti, ar nauji produktai bus patrauklūs būsimiems klientams.

Projektu reglamentuojama priemonė – alternatyvi skolinimosi galimybė, leidžianti pirmiausiai smulkiam ir vidutiniam verslui, taip pat startuoliams paprasčiau ieškoti investuotojų savo projektams ar verslui finansuoti. Šios priemonės ypatybė – projektų sumanytojai tam tikrose interneto svetainėse – sutelktinio finansavimo platformose – galės pateikti savo verslo projektą ir pakviesti visus norinčius prisidėti prie jo finansavimo. Skolinamasi būtų tiesiogiai arba išleidžiant vertybinius popierius.

Įstatymo projektas parengtas įgyvendinant Vyriausybės programos prioritetinę priemonę, pagal kurią numatyta tobulinti gyventojų santaupų investavimo į ekonomiką mechanizmą, kartu didinant verslo finansavimo šaltinių įvairovę.

Įstatymo projektą parengė Finansų ministerijos ir Lietuvos banko specialistai.

Parengta pagal Finansų ministerijos inform., www.finmin.lt

Parašykite komentarą

Top