Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Vyriausybės rūmuose -programos „Kurk Lietuvai“ aštuntosios kartos dalyviai

Vyriausybės rūmuose -programos „Kurk Lietuvai“ aštuntosios kartos dalyviai

Vyriausybės rūmuose pasveikinti programos „Kurk Lietuvai“ aštuntosios kartos dalyviai ir pasidžiaugta itin rezultatyviais programos septintosios kartos dalyvių rezultatais.

„Aš ir kiti Vyriausybės nariai kasmet džiaugiamės programos dalyvių rezultatyvumu. Man tai yra akivaizdus įrodymas, kad, kurdami Tėvynės labui, net ir dirbdami labai nedidelėse komandose galime pasiekti ambicingų rezultatų. Jau ne vienus metus iš labai arti stebėdamas programos veiklą, įsitikinau, kad tai yra būtent tos lyderystės pavyzdys, iš kurio gali mokytis tiek viešasis, tiek ir privatus sektorius“, – sakė Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Nuo praėjusių metų rugsėjo programos dalyviai įgyvendino 29 projektus. Tarp jų – įsteigta viešosios politikos laboratorija ir valstybės iššūkiams spręsti skirta viešąjį sektorių su startuolių pasauliu sujungsianti GovTech laboratorija. Sukurtas ir išbandytas pirmas įrankis anoniminiam pranešimui apie patyčias – „Patyčių dėžutė“ ir platforma „Reaguok.lt“, padėsianti pedagogams tinkamai reaguoti į patyčias ir užkirsti joms kelią.

Alytuje įsteigtas pirmasis Lietuvoje vieno langelio principu veikiantis profesinio orientavimo centras „Karjeras“, taip pat netrukus pradės veikti Panevėžio ekonominės plėtros agentūra. Pakeista valstybės valdomų įmonių vertinimo metodika – į ją įtraukti ir darnaus vystymosi principai. Parengti pasiūlymai dėl teisės aktų pakeitimų, kurie leistų ateityje sumažinti psichikos sveikatos stigmą. Sukurtas mokyklų tinklas, padėsiantis integruotis iš užsienio grįžtantiems ar atvykstantiems vaikams, ir daug kitų projektų, kurie neabejotinai prisideda prie mūsų šalies konkurencingumo didinimo.

„Jeigu prieš metus kas nors man būtų papasakojęs apie pasaulyje veikiančias GovTech laboratorijas, būčiau tik pasvajojusi, kad būtų nuostabu tokią turėti Lietuvoje. Dabar vis dar sunku patikėti, kad mums su komanda pavyko įtikinti ekonomikos ir inovacijų ministrą, kad galime būti šioje srityje ambicingi ir netgi lyderiauti regione. Vos per kelis mėnesius nuo idėjos atsiradimo jau vykdome pirmuosius GovTech Lab iššūkius ir padedame spręsti problemas energetikos, turizmo, kultūros ir kitose srityse“, – teigia šią savaitę programą „Kurk Lietuvai“ baigianti Arūnė Matelytė.

Mergina vos prieš metus grįžo į Lietuvą, nusprendusi palikti darbą Londono finansų ir konsultavimo sektoriuje. Ji svarsto likti viešajame sektoriuje ir toliau kartu su projekto kolegomis vystyti sukurtą technologijų laboratoriją.

Kol vieni programos dalyviai džiaugėsi per metus, praleistus programoje, pasiektais rezultatais, 26 tarptautinę patirtį įgiję profesionalai jau pradėjo įgyvendinti naujus projektus.

Savo tarptautinę darbo ar studijų patirtį, kurią kaupė beveik 30-yje skirtingų pasaulio šalių nuo JAV ar Meksikos iki Kinijos ar Švedijos, naujieji dalyviai ateinantį pusmetį sieks pritaikyti gilindamiesi į klausimus, susijusius su skaitmenine ekonomika ir psichologinės pagalbos teikimu, vystys regioniniuose parkuose įsteigtas gamtos mokyklas, prisidės prie šešėlinės ekonomikos mažinimo, religinio turizmo ar užsienio investicijų gamybos srityje skatinimo, ieškos būdų, kaip efektyviau valdyti migracijos procesus, prisidės prie lygių galimybių užtikrinimo ir kitų itin aktualių Lietuvai temų.

Pirmą kartą nuo programos „Kurk Lietuvai“ veiklos pradžios (2012 m.) jos dalyviai vykdys projektą Žemės ūkio ministerijoje.
„Jau buvome susitikę su naujuoju žemės ūkio ministru. Džiaugiuosi, kad su kolege ne tik sulaukėme palaikymo mūsų pasiūlymui dėl ūkininkų kooperavimosi skatinimo, bet ir aptarėme nemažai papildomų idėjų, kurios itin aktualios keliant žemės ūkio inovacijų lygį bei didinant konkurencingumą“, – sakė vos prieš kelias savaites po magistro studijų Švedijos žemės ūkio mokslų universitete grįžęs Tomas Jankus.

VšĮ „Investuok Lietuvoje“ įgyvendinamoje programoje „Kurk Lietuvai“ iki šiol dalyvavo beveik 160 tarptautinę patirtį turinčių profesionalų. Pasak „Kurk Lietuvai“ vadovės Agilos Barzdienės, kasmet artėjant rudeniui ir skaičiuojant paskutines dienas programoje nekantriai laukiama statistikos, kiek dalyvių nuspręs likti Lietuvoje ir kiek iš jų pasirinks viešąjį sektorių.
„Labai džiaugiamės, kad daugiau nei 90 procentų šios kartos dalyvių planuoja likti Lietuvoje ir beveik pusė jų šiuo metu svarsto konkrečius pasiūlymus likti ir dirbti viešajame sektoriuje.

Vos keli išvykstantieji pasirinko tęsti aukštesnės pakopos studijas, bet ateityje turi Lietuvą savo horizontuose“, – rezultatais džiaugėsi A. Barzdienė.

siandien.info, lrv.lt

Parašykite komentarą

Top