Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Gintautas Kniukšta. Laikykis, Lietuva, arba kodėl gimtajame sodžiuje neliks akmens ant akmens

Gintautas Kniukšta. Laikykis, Lietuva, arba kodėl gimtajame sodžiuje neliks akmens ant akmens

Gintautas KNIUKŠTA, sąjūdžio už Lietuvos miškus pirmininkas

Laikykis, Lietuva, jeigu tai – tiesa, tai mūsų gimtajame sodžiuje neliks akmens ant akmens.

Žemės ūkio ministerijai ateina vadovauti Kęstutis Navickas. Žmogus, kuris sunaikino šimtą metų kurtas Lietuvos miškų urėdijas, kuris nerado dialogo su miškininkais, mokslininkais, visuomeninėmis organizacijomis.

Žmogus, kuris išvarė iš darbo tūkstantį žmonių, paliko juos pašalpų prašytojais arba privertė emigruoti, o valstybinių miškų urėdijos vadovu paskyrė „Klaipėdos naftos” finansų direktorių.

Žmogus, kuris dar labiau atvėrė kelią plyniems miškų kirtimams, draustinių, nacionalinių parkų naikinimui, slapta nuo visuomenės padidino miškų kirtimo normą

Žmogus, kuris buvo sulaukęs konservatorių priekaištų dėl neskaidriai skirtų lėšų buvusiai darbovietei. Projektui dėl nendrinės meldinukės, kurį įgyvendina buvusi jo darbovietė Baltijos aplinkos forumas, buvo skirta 4 mln. 97 tūkst. eurų, iš jų net 736 tūkst. -eurų valstybės biudžeto lėšos.

Net sunku paaiškinti, kodėl taip elgiasi tokia galinga (bent taip ji skelbia tokia esanti) politinė jėga- konservatoriai – krikščionys demokratai?

O gal tiesiog tą jų galią sukūrė reklama už milžiniškus pinigus ir ji savo galingoje partijoje neranda žmogaus, kuris galėtų formuoti žemės ūkio ir kaimo plėtros politiką?

Kaip kitaip gali galvoti, jeigu dar neseniai tie patys konservatoriai (J. Razma, K. Starkevičius, dabar, beje, užimantys aukštus postus Seime) kalbėjo, kad miškų politiką formuojantys ministras Kęstutis Navickas ir viceministras Martynas Norbutas yra visiškai nekompetentingi arba atstovauja medienos pramonės magnatų interesus.

K. Navickas iš aplinkos ministro posto buvo pašalintas prieš porą metų, po sąjūdžio Už Lietuvos miškus, Labanoro klubo ir Gyvo miško organizuoto mitingo – eitynių Vilniuje.

Užuot konservatoriai ir naujoji koalicija įvertinusi kokią žalą valstybei padarė K. Navicko vadovaujama Aplinkos ministerija, vėl grupelė draugų už ausų jį tempia į valdžią…

Ką gi, laikykis, Lietuva, bet kažkodėl vidinis jausmas sako, kad jeigu šis žmogus bus paskirtas, ilgai šiame poste neužsibus.

Parašykite komentarą

Top