Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Kaimo reikalų komitetas susitiko su Europos Komisijos nariais

Kaimo reikalų komitetas susitiko su Europos Komisijos nariais

 Kaimo reikalų komitetas tarptautinės parodos „AgroBalt 2016“ metu susitiko su Europos Komisijos nariu, atsakingu už žemės ūkį ir kaimo plėtrą, Filu Hoganu (Phil Hogan) ir EK nariu, atsakingu už sveikatą ir maisto saugą, Vyteniu Andriukaičiu.

Komiteto pirmininko pavaduotojas, vadovavęs susitikimui, Bronius Pauža, atkreipė dėmesį į Lietuvos ūkininkams sudėtingą situaciją pieno sektoriuje, kur žemas kooperacijos lygmuo, mažos supirkimo kainos, ir Europos Sąjungos  vidurkio nesiekiančios tiesioginės išmokos iš pieną gaminančių ūkininkų atima paskutinę viltį.

Komiteto nariai domėjosi žemės ūkio finansavimo perspektyvomis naujuoju finansiniu laikotarpiu, po 2020 metų. Seimo narius domino, ar išliks investicinės paramos priemonės, ar Lietuva pasieks ES išmokų vidurkį, ar nemažės finansavimas žemės ūkiui.

EK narys F. Hoganas pranešė, kad derybos dėl naujojo finansinio laikotarpio prasideda jau dabar. Todėl tiek atskirų savivaldos organizacijų, tiek ministrų lygmeniu visose srityse turi būti dedamos pastangos kovojant už Lietuvos ūkininkų interesus.

Kaimo reikalų komiteto biuro, BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top