Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Naujas ŠIANDIEN numeris. Nepriklausomybės Akto signataras Leonas Milčius: „Grąžinkime jaunimą į kaimą”…

Naujas ŠIANDIEN numeris. Nepriklausomybės Akto signataras Leonas Milčius: „Grąžinkime jaunimą į kaimą”…

www.siandien.info

Atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureato, Nepriklausomybės Akto signataro Leono Milčiaus mintys naujausiame ŠIANDIEN numeryje: „Visados svajonės būna gražesnės ir tikslai didesni. Galvojau, kad šimtai tūkstančių po pasaulį pasklidusių tautiečių grįš į gimtinę ir jai kartu dirbsime, statysime, puošime, o atkurta privati nuosavybė neliks tik atskirų asmenų prabangai, bet tarnaus visos valstybės gerovei. Deja, viskas nukrypo truputį kitaip…

Gaila, kad politinės partijos užsidarė konkurenciniuose kovos laukeliuose, retai prisimena žmones, visos tautos, netgi valstybės poreikius…Manau, kad vėlesnė valstybinė ekonominė politika kaimo atžvilgiu pasuko ne tuo keliu. Laukinė laisvoji rinka dalinai uždusino kaimą, jų žmones padarė įkaitais, kurie buvo privesti jį palikti, užkalti ne vieno namo langus.

Gal tik vienoje vietoje, prie Labūnavos, surandu mėlynuojančių linų lauką, o rapsais pageltusi Lietuva nėra mūsų žmonių, jų maisto, išlikimo šaltiniu. Kai net kaimietis jau perka lenkišką pieną, tai nėra gerai. Valdžiai uždarant mokyklas, ambulatorijas, bibliotekas, paštus, kultūros centrus ir kitas išgyvenimui ne tik kaimuose, bet jau ir miesteliuose gyvybiškai būtinas struktūras, kaimas žlugdomas.

Kaip reikia siaurai mąstyti reikalaujant, jog vaikų, senelių ir ligonių įstaigos būtų tokios pačios pelningos, kaip bankai ar didieji verslai. Buvo pamiršta svarbiausia valstybės funkcija – jos piliečių gerovė, socialinė sauga… Gaila, kad biurokratinė Lietuvos švietimo sistema neįsileidžia motyvuotų kaimo moksleivių į aukštąsias mokyklas, kad jie prisidėtų prie regionų gyvybingumo išsaugojimo”.

Naujas ŠIANDIEN numeris prekyboje – jau rytoj. Kartu su ŠIANDIEN ir jo naujas priedas „Sugrąžinkime jaunimą į kaimą“.

Skirkite 1,2 proc. paramą laikraščio ŠIANDIEN leidybai ( įm. k. 304457800). Laikraščiui ŠIANDIEN, kuris saugo Lietuvos miškus, mūsų kultūrą, mūsų tautos istoriją ir tradicijas.

Parašykite komentarą

Top