Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Mokslas ir pažanga tampa Lietuvos vizitine kortele

Mokslas ir pažanga tampa Lietuvos vizitine kortele

crop_510x410_dsc_0772-1Kovo 15 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generaliniu sekretoriumi Angeliu Gurria Saulėtekio slėnyje atidarė pažangiausius Baltijos jūros regione mokslinių tyrimų centrus ir Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos CERN mokslo parodą.

Jungtiniame gyvybės mokslų bei Nacionaliniame fizinių ir technologijų mokslų centruose dirbantys mokslininkai prisidėjo kuriant mobiliuosius telefonus, pažangiausius Europoje lazerius, yra sukūrę žmogaus atsparumą ligoms didinančių inovacijų.

„Lietuva turi perspektyvą ir tikrai bus inovacijų šalimi. Šiuolaikinio mokslo galimybės beribės – naujausi medicinos, vėžio gydymo, genomų atsinaujinimo išradimai gali pakeisti žmonijos raidos istoriją. Investicijos į inovacijas ir talentus yra prioritetinės mūsų valstybėje. Mokslas ir pažanga tampa Lietuvos vizitine kortele“, – sake Prezidentė.

Jungtiniame gyvybės mokslų centre studijuoja 800 studentų, čia atliekami bandymai ir išradimai gali duoti proveržį gydant vėžį, kuriant naujos kartos augalus.

Nacionalinis fizinių ir technologijų mokslų centras vienija geriausius fizikos, chemijos ir technologijos mokslo padalinius.

Parengta pagal Prezidentės spaudos tarnybos, BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top