Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Rusija tęsia Kyjivo puolimą

Rusija tęsia Kyjivo puolimą

www.siandien.info, spaudos pranešimai

JAV turi informacijos, leidžiančios manyti, kad Kinija išreiškė tam tikrą pritarimą suteikti Rusijai prašomą karinę ir finansinę pagalbą karui Ukrainoje, CNN nurodė Vakarų pareigūnas ir JAV diplomatas.

Rusija tęsia Kyjivo puolimą, kenčia ir kitos Ukrainos vietovės. Antradienį bus tęsiamos pirmadienį pristabdytos Ukrainos ir Rusijos delegacijų derybos. Ukrainos ginkluotosios pajėgos teigia, kad Rusijos bepiločiai orlaiviai įskrido į Lenkijos ir Rumunijos oro erdves. Padėtis Rusijos apsuptame bei nuolat bombarduojamame Mariupolyje ir toliau blogėja, į miestą neįmanoma pristatyti humanitarinių krovinių.

AP nuotr.

Ukrainos gynybos ministerija teigia, kad 150 Rusijos karių žuvo bandydami perimti pietinio uostamiesčio kontrolę. Valdžios institucijos vakar pranešė, jog atrėmė Rusijos pajėgų puolimą. Naujausioje atnaujintoje informacijoje teigiama, kad per mūšius taip pat buvo sunaikinti du Rusijos tankai, o kai kurie Rusijos ginkluotųjų pajėgų nariai atsisako vykdyti įsakymus

JAV pareigūnai mano, kad į Ukrainą paleistos Rusijos balistinės raketos turi iki tol nežinotą įtaisą, kuris leidžia joms išvengti perėmimo, rašo „New York Times“. Cituodamas neįvardytą JAV pareigūną, laikraštis „New York Times“ pranešė, kad prie trumpojo nuotolio balistinių raketų „Iskander-M“ pritvirtinti įtaisai yra maždaug pėdos ilgio ir juose yra įranga, kuri skleidžia radijo signalus, trukdančius aptikti radarams.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas interviu portalo 15min video laidai „15/15“ sakė, kad neatmeta galimybės, jog vykstant karui Ukrainoje Lietuvą gali pasiekti kokia nors pasiklydusi Rusijos pajėgų paleista raketa. Tačiau krašto apsaugos ministras teigia, kad tiesioginės grėsmės Lietuvai iš konvencinių Rusijos pajėgų kol kas nėra. Anot jo, Rusija Ukrainoje jau prarado apie ketvirtadalį savo sukauptų pajėgų, tačiau dar neprarado pajėgumo pulti.

Gintauto Kniukštos nuotr.

„Jeigu Putinui tai yra iš esmės operacija, tai ukrainiečiams tai yra naujas tėvynės karas. Tai reiškia, kad priešinsis visi. Bet jie irgi puikiai žino, kad jie priešinsis patys savarankiškai. Jie sako: uždarykite dangų, tada priešinsimės ilgiau, gal net laimėsime. Jei dangaus negalite uždaryti, duokite daugiau ginklų, kuriais mes patys tą dangų uždarysime. Tokie normalūs, motyvuoti reikalavimai. <…> Mes galėtume daryti daugiau. Dažnai dabar kalbame ir sakome, ko mes nedarysime. Geriau pasakykime, ką mes darysime daugiau dėl Ukrainos gebėjimo gintis prieš šitą stepių vilkolakį“, – kalbėjo Seimo narys L.Kasčiūnas „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Nauja diena“.

Parašykite komentarą

Top