Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Sengirės televizija: kol gyvuos kaimas, tol gyvuos ir Lietuva

Sengirės televizija: kol gyvuos kaimas, tol gyvuos ir Lietuva

STOP kadras.

www.siandien.info

Sengirės televizijos laida   „Viensėdis“ svečiavosi pas Kražių seniūnijos Skruzdėlynės vienkiemio ūkininką Marijų Čekavičių.

Kasdienės Marijaus mintys  ne tik apie būsimą pavasario sėją, bet ir karą Ukrainoje, ten likusį brolį, kuris ir šiandien gyvena bei dirba šioje šalyje.

Širdingas žemaitis su Sengirės televizijos žiūrovais dalinosi įžvalgomis apie Lietuvos kaimo likimą, svarstė kaip į jį sugrąžinti mūsų prosenelių tradicijas ir  ne kartą kartojo – kol gyvuos kaimas, tol gyvuos ir Lietuva.

Kodėl mes, lietuviai, taip sunaikinome savo žemės ūkį? Kodėl nesimokome iš klaidų ir užmiršome, kad Lietuvos kaimas – mūsų kultūros ir tradicijų lopšys ?

Dėl vykdytų reformų  valstybės nepriklausomybės pradžioje, kaimas patyrė  turtinę žalą, kuri 1994 m. kainomis sudarė 35 milijardus litų, kiekvienam Lietuvos gyventojui tai kainavo 10 tūkstančių litų, o iš tuo metu agropramoniniame sektoriuje dirbusių 403,6 tūkst. žmonių darbo neteko 245,7 tūkstančiai Lietuvos žmonių, buvo sunaikinta daug tuo metu veikusių infrastruktūros ir socialinių objektų.

Kodėl įstoję į Europos Sąjungą nebenorime net vištų laikyti ? Kodėl pastaraisiais metais prie  Lenkijos sienos taip dažnai matėme lenkų ūkininkų sunkvežimius, laukiančius lietuviškų karvių ?

Jeigu 2012 m. šalyje buvo laikoma 328.4 tūkst. karvių, tai 2020 m. jų liko šiek tiek daugiau nei 240 tūkst. Lietuva, kadaise garsėjusi kiaulininkyste, nebeužsiaugina kiaulių net vidaus rinkai, ją įsivežame iš Lenkijos, Vokietijos,  kitų Europos  šalių.

Kodėl taip atsitiko? Kodėl daugelis ūkininkų ir žemės ūkio bendrovių augina vien tik javus?  Tiesiog  pelninga grūdus eksportuoti kaip žaliavą? Mažiau darbo, greitesnis pelnas?

Kur dingo linai? Kodėl nebenorime auginti net rugių, kuriais tarpukario Lietuvoje garsėjome visoje Europoje ?

O garsiosios kaimo gegužinės? Kaip jas atgaivinti?   

Laidos  „Viensėdis“ autorius ir vedėjas Gintautas Kniukšta.

Laidą galima pamatyti  You Tube kanalu: https://www.youtube.com/watch?v=KJAE8QitD0I

Būkime kartu su Sengirės televizija, prenumeruokime.

Parašykite komentarą

Top