Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Seimui pristatyta Vyriausybės metinė ataskaita

Seimui pristatyta Vyriausybės metinė ataskaita

Balandžio 21 d. Seimui Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pristatė Vyriausybės metinę veiklos ataskaitą.

Kaip tvirtino Vyriausybės vadovas, 2015-ieji Lietuvai buvo labai prieštaringi metai, kupini istorinių įvykių, ilgai lauktų proveržių ir sukrėtimų. „Sulaukėme euro ir jos naudos mūsų ekonomikai, užsienio investicijų proveržio, rekordinio pramonės gamybos mąsto ir kitų sėkmių, tačiau susidūrėme su nauja krizės banga, kurią sukėlė Rusijos ekonominiai draudimai ir recesija. <…>. Praėjusiais metais prognozuotas ekonomikos augimas buvo dvigubai lėtesnis nei tikėtasi ir siekė 1,6 proc., nors Europos Sąjungos mastu tai vienas stipresnių rodiklių. Sustiprėjusi Lietuvos ekonomika išlaikė šį sunkų testą, nepaisydama skeptikų niūrių prognozių“, – pabrėžė Ministras Pirmininkas.

A. Butkevičius teigė, kad per pastaruosius trejus metus didžiausios įtakos ūkio augimui turėjo didėjantis vidaus vartojimas, eksportas ir rekordiškai augančios investicijos, ypač regionuose. „Gerą Lietuvos dabartinę ekonomikos būklę atspindi tokie svarbūs ekonomikos veiksniai, kaip beveik subalansuoti viešieji finansai, augantis darbo užmokestis, sparčiai didėjantys pramonės gamybos mastai. Beje, Europos Komisija tai pat teigiamai įvertino mokesčių surinkimą Lietuvoje ir pagerino Lietuvos ekonomines prognozes“, – Seimo posėdyje kalbėjo premjeras. Pasak jo, „pernai Lietuvos BVP padidėjo tik 1,6 proc., tačiau biudžetas buvo surinktas labai sėkmingai. Valstybė ir savivaldybių biudžetai 2,3 proc. arba 161 mln. eurų viršijo prognozuotą pajamų lygį. Bene pirmą kartą beveik visos savivaldybės, t. y. 58 iš 60, įvykdė ar viršijo pajamų planus“.

Vyriausybės vadovas pasidžiaugė sėkminga kova su šešėline ekonomika. „Pritaikytos veiksmingos mokesčių administravimo priemonės, tarp kurių ir etapais diegiama išmanioji mokesčių administravimo Sistema. <…> Pernai Lietuvos šešėlinės ekonomikos dalis nuo bendrojo vidaus produkto sumažėjo 1,3 procentinio punkto. Iš šešėlio atimta piniginė BVP vertė sudaro pusę milijardo“, – tvirtino A. Butkevičius.

Ministras Pirmininkas akcentavo ir nuosekliai gerėjantį Lietuvos korupcijos suvokimo indeksą: „Pernai mūsų šalis gavo 61 balą ir užkopė ant aukščiausio iki šiol <…> skaidrumo reitingo laiptelio. Tai yra 32 vieta tarp 168 valstybių“.

„Gerėjančios Lietuvos augimo perspektyvos patvirtina, kad einame teisinga kryptimi. Tokių tarptautinių institucijų, kaip Pasaulio ekonomikos forumo, konkurencingumo ar „Doing business“ verslumo indeksų skalėse Lietuva nuo 2012 metų pakilo per 9 ir 7 pozicijas. Konkurencingumo reitinge Lietuva užima aukščiausią iki šiol turėtą 36 poziciją, o žurnalo „Forbes“ sudarytame palankiausių valstybių verslo sąraše mūsų šalis padarė didžiausią pažangą per praėjusius metus. Įveikusi septynias pozicijas, Lietuva užima 17 vietą ir aplenkė Japoniją, JAV, Vokietiją, Estiją“, – akcentavo Ministras Pirmininkas A. Butkevičius.

Vyriausybės vadovas pabrėžė, kad praėjusiais metais sulaukėme rekordinės investicijų gausos. „Užsienio investicijų projektų skaičiumi, pabrėžiu, milijonui gyventojų, Lietuva beveik pustrečio karto lenkia Centrinės ir Rytų Europos šalių vidurkius ir yra regiono lyderė. Pritrauktas 31 projektas leis sukurti daugiau kaip 2,5 tūkst. darbo vietų“, – sakė A. Butkevičius pridurdamas, kad investicijos Lietuvoje išaugo 10 proc. ir sudarė 5,7 mlrd. eurų.

Anot Minisatro Pirmininko, šiuo metu lietuvišką žemės ūkio produkciją išvežame beveik į 200 šalių, be to, parengta nauja eksporto strategija su 10 prioritetinių eksporto rinkų: Švedija, Vokietija, Norvegija, Jungtinė Karalystė, Ukraina, Prancūzija, JAV, Kinija, Izraelis ir Japonija, kurioms bus telkiamos valstybės skatinimo priemonės.

Ministrui Pirmininkui A. Butkevičiui pristačius Vyriausybės ataskaitą ,toliau ją svarstys Seimo komitetai. Gegužės 12 d. Seimo posėdyje numatoma surengti specialią diskusiją, kurios pabaigoje, kaip įtvirtinta Seimo statute, Seimas gali priimti rezoliuciją.

Parengta pagal Lietuvos Respublikos Seimo, BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top