Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Centras komandiruojamiems darbuotojams: įkurtuvės

Centras komandiruojamiems darbuotojams: įkurtuvės

Balandžio 21 d. Lietuvos–Lenkijos pasienio Kalvarijų kontrolės poste atidarytas unikalaus informacinis centras komandiruojamiems darbuotojams ir darbo migrantams.

Pasienio postą kertantys krovinių automobilių vairuotojai šiame centre galės nuskaityti vairuotojų darbo–poilsio laiko korteles, gauti konsultaciją darbo sutarčių vykdymo, darbo užmokesčio mokėjimo ir kitų garantijų suteikimo klausimais.

Centro atidarymo ceremonijoje dalyvavusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė pabrėžė, kad šis centras – tai Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos  Tarybai pasiekimų tąsa.

Pirmininkaujant Tarybai Lietuvai pavyko pasiekti esminį susitarimą dėl Darbuotojų komandiravimo įgyvendinimo direktyvos, kurią šiemet numatoma perkelti ir mūsų šalyje. Šia direktyva valstybėms nustatomi griežtesni standartai pateikiant informaciją apie teises ir pareigas komandiruojamiems darbuotojams ir paslaugų teikėjams ir pagerinamos komandiruojamų darbuotojų galimybes ginti pažeistas teises. „Šio centro atidarymas Lietuvos pasienyje pagerins komandiruojamų darbuotojų ir darbo migrantų galimybes gauti informaciją, ginti pažeistas teises, taip pat tai leis užkirsti kelią darbo įstatymų pažeidimams, veiks prevenciškai“, – teigė ministrė.

Centras yra įsikūręs tiesiog Lietuvos–Lenkijos pasienyje – Kalvarijų kontrolės poste, kurį per minutę kerta 10 krovininių automobilių. Centre, be konsultacijų darbo klausimais, taip pat bus atidarytas ir medicinos punktas, kuriame bus suteikiama galimybė konsultuotis dėl profesinių ligų (netgi ir venerinių ligų). Bus įrengti poilsio kambariai.

Lėšų šio centro įkūrimui skyrė Projektų valdymo ir mokymo centras, Lietuvos vežėjų profesinė sąjunga, o Valstybinė darbo inspekcija prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos padėjo konsultuodama, Lietuvos pramonininkų konfederacija rūpinosi organizaciniais klausimais.

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top