Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Slovakijos pirmininkavimo ES Tarybai metu – Lietuvai svarbūs klausimai

Slovakijos pirmininkavimo ES Tarybai metu – Lietuvai svarbūs klausimai

2016-07-12

„Brexit“ arba Jungtinės Karalystės traukimasis iš ES, be jokios abejonės, šiuo metu yra plačiausiai diskutuojama tema Europoje“, – pabrėžė L. Balsys.
„Brexit“ arba Jungtinės Karalystės traukimasis iš ES, be jokios abejonės, šiuo metu yra plačiausiai diskutuojama tema Europoje“, – pabrėžė L. Balsys.

Nuo šių metų liepos 1 d. ir iki gruodžio pabaigos Slovakijai iš Nyderlandų perimant pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai, prioritetuose ir darbotvarkėje bus keliamos Lietuvai itin aktualios temos.

Slovakijos keliami prioritetai yra svarbūs mūsų šaliai, ypač Energetikos sąjungos kūrimas, atsižvelgiant į klimato kaitos faktorių, ekonomikos stiprinimas, naikinant barjerus tarp ES šalių, pavyzdžiui, tokiose srityse kaip skaitmeninės technologijos, diskusijos dėl Europos socialinio modelio, aiški ir subalansuota migracijos politika, globalios ES strategijos kūrimas užsienio ir saugumo, politikos srityje. Slovakija nusiteikusi laikytis principo „daugiau konkrečių darbų, mažiau kalbų”.

Pasak Lietuvos delegacijai vadovaujančio Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojo Lino Balsio, Slovakija perima pirmininkavimą Europos Sąjungai sudėtingu metu, todėl ypač svarbu, jog būtų išlaikyta darbinė atmosfera ir nepamiršti prioritetai, kurie leis ES eiti pirmyn.

„Brexit“ arba Jungtinės Karalystės traukimasis iš ES, be jokios abejonės, šiuo metu yra plačiausiai diskutuojama tema Europoje, kuriai skirta nemažai dėmesio ir Bratislavoje. Esu tikras, jog „Brexit“ turėtų ne susilpninti, o mobilizuoti ES šalis tolesniam – glaudesniam – darbui kartu“, – pabrėžė L. Balsys.

www.verslaspolitika.lt inf.

 

 

Parašykite komentarą

Top