Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Užkertamas kelias 17-ajai jaunimo ekspedicijos „Misija Sibiras“ kelionei

Užkertamas kelias 17-ajai jaunimo ekspedicijos „Misija Sibiras“ kelionei

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai smerkia Rusijos Federacijos ambasados Lietuvoje pareiškimą, kuriuo užkertamas kelias 17-ajai jaunimo ekspedicijos „Misija Sibiras“ kelionei į lietuvių tremtinių palaidojimo vietas Rusijoje, turėjusiai vykti liepos 17 d. – rugpjūčio 1 d.„Misija Sibiras“ dalyvių neįleidimo į Rusiją siūlo išbraukti Rusijos ambasadą iš Rusijos dienų organizatorių sąrašo.

„Ne pirmą kartą Rusija siekia daryti įtaką Lietuvos vidaus politikos sprendimams. Apmaudu ir smerktina, kad šiandien šios spaudimo politikos taikiniu tapo jaunimas. Viliuosi, kad Rusijos Federacija atšauks šią niekuo nepagrįstą ataką prieš Lietuvos jaunimo iniciatyvas. Savo ruožtu Lietuva privalo imtis atsakomųjų priemonių“, – teigė G. Landsbergis.

Anot parlamentarų, nepamatuotą Rusijos Federacijos reakciją galėjo iššaukti pastaruoju metu Seime priimti ir dar svarstomi įstatymo projektai.

„Galiu spėti, kad tai įvyko dėl bekompromisės Lietuvos valstybės pozicijos Rusijos agresijos prieš Gruziją ir Ukrainą klausimu bei mūsų valstybės pozicijos sankcijų Rusijai klausimu ir, žinoma, dėl Seime pavasarį priimto Magnickio įstatymo“, – komentavo A. Ažubalis.

Šiuo metu, kuomet Rusijoje vyksta Pasaulio futbolo čempionatas ir ji yra visos žiniasklaidos akiratyje, tokie veiksmai yra netoleruotini. Ši žinia apie Rusijos valdžios priimtus sprendimus turi pasklisti po visą pasaulį, o mūsų valdžia turi imtis atsakomųjų veiksmų. Vienas jų – Rusijos ambasados išbraukimas iš Rusijos dienų organizatorių sąrašo.

siandien.info, lrs.lt

Parašykite komentarą

Top