Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Valstybę stiprinantiems žmonėms – apdovanojimai

Valstybę stiprinantiems žmonėms – apdovanojimai

Dalia Grybauskaitė ir Zigmas Zinkevičius
Dalia Grybauskaitė ir Zigmas Zinkevičius. LR Prezidento kanceliarijos nuotr.

Valstybės dienos proga už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje Lietuvos valstybės ordinais ir medaliais Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo 27 Lietuvos ir užsienio valstybių piliečius.

Už ryžtą gelbstint žūvančius žmones Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi apdovanoti 4 Lietuvos piliečiai.

Pasak Prezidentės, nuo pat savo valstybingumo ištakų Lietuva yra stipri todėl, kad nuolat atsinaujina. Tai – nuopelnas žmonių, kuriuos įkvepia mūsų šalies istorija, o lietuviškumas skatina kurti, veikti ir nelikti abejingiems, kai kalbama apie Lietuvą. Jie nusipelno nuoširdaus mūsų dėkingumo ir pagarbos.

Pasak šalies vadovės, Liepos 6-ąją lenkiamės Tėvynės gynėjams, paaukojusiems gyvenimą svajonei, kurios daugelis neišvydo – Lietuvos nepriklausomybei. Laisvės kovotojų atminimas mūsų šalyje visada bus šventas. Dėkojame ištikimiems ir profesionaliems šalies kariams, kurie budi mūsų laisvės ir demokratijos sargyboje. Taip pat vertiname Lietuvos draugus užsieniečius, kuriems Lietuvos saugumas ir pažanga yra tapę gyvenimo misijos dalimi.

Prezidentės dekretu apdovanojimai skirti Martynui Kliausiui­-Tautvydui, aktyviam ginkluoto antisovietinio pasipriešinimo dalyviui ir pirmajam partizanų Jungtinės Kęstučio apygardos Genio rinktinės vadui, žuvusiam 1946 metais. Po mirties apdovanojimas taip pat suteikiamas Algimantui Andreikai, neginkluoto antisovietinio pasipriešinimo dalyviui, buvusiam politiniam kaliniui ir disidentui. Už šalies saugumo stiprinimą apdovanoti Lietuvos kariuomenės karininkas, komandoras Giedrius Premeneckas ir Jungtinių Amerikos Valstijų Sausumos pajėgų štabo viršininkas, generolas Raymondas T. Odierno.

Pasak Prezidentės, kuriant Lietuvos valstybę svarbus yra mokslo ir meno žmonių indėlis. Jų dėka išsaugome brangiausią vertybę – lietuvių kalbą, šia kalba kuriame originalią literatūrą, o šiuolaikinė lietuvių kultūra drąsiai skinasi kelią į kiekvieną Lietuvos miestelį bei pasaulio didmiestį.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didžiuoju kryžiumi apdovanotas Zigmas Zinkevičius, Vilniaus universiteto profesorius, aktyvus lituanistikos ir baltistikos tyrinėtojas bei daugelio knygų ir straipsnių apie lietuvių kalbos istoriją autorius. Už indėlį į lietuvių literatūros kūrybą ir puoselėjimą apdovanojimai skirti literatūrologui Kęstučiui Valentinui Nastopkai, rašytojams Sigitui Parulskiui ir Giedrai Radvilavičiūtei (Subačienei).

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi apdovanotas filosofas, idėjų istorikas, aktyvus žmogaus teisių ir pilietinių laisvių gynėjas Leonidas Donskis.

Apdovanojimai taip pat skirti žurnalistui Rytui Staseliui, kinotyrininkei Gražinai Arlickaitei, aktorei Ilonai Balsytei, televizijos ir kino režisierei Reginai Komžienei, gamtininkui Selemonui Paltanavičiui, teisininkui Vytautui Mizarui, Sigitai Maslauskaitei-Mažulienei ir kitiems tradicijas puoselėjantiems bei šalį garsinantiems Lietuvos žmonėms.

Už drąsą, sumanumą ir ryžtą gelbstint žūvančiuosius apdovanoti Darius Navalinskas iš Biržų, Arūnas Siminauskas ir Stanislovas Vobolevičius iš Šilutės rajono bei Tomas Šaparnis iš Marijampolės.

Prezidentė palinkėjo apdovanojimus pelniusiems žmonėms ir toliau visomis išgalėmis stiprinti ir puoselėti valstybę.

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, BNS

 

Parašykite komentarą

Top