Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Viešajame sektoriuje daugės tarptautinės patirties sukaupusių profesionalų

Viešajame sektoriuje daugės tarptautinės patirties sukaupusių profesionalų

Užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ ir Ūkio ministerijos 2012 metais inicijuota ir tarptautinio pripažinimo sulaukusi Jaunųjų profesionalų programa (JPP) „Kurk Lietuvai“ toliau plečiasi.

Gegužės 16 d. pradedama penktosios JPP „Kurk Lietuvai“ kartos atranka, o 26 tarptautinės patirties turintys jaunieji profesionalai šalies viešojo sektoriaus institucijose pradės dirbti rugsėjo mėnesį.

„Praėjusiais metais didelės sėkmės sulaukė programos plėtra į šalies savivaldybes. Šiais metais jaunieji profesionalai įgyvendino nacionalinio lygmens projektus,  tačiau matėme puikių pavyzdžių, kaip jie rado būdų prisidėti didinant regionų konkurencingumą“, – teigė Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Pavyzdžiui, vienas iš programos dalyvių Karolis Navickas organizavo Alytaus verslo forumą. Šis forumas ateityje taps viešojo sektoriaus, verslo ir kitų sričių ekspertų bendradarbiavimo platforma, prisidėsiančia stiprinant Alytaus regioną.

Norintys dalyvauti atrankoje anketas gali pildyti nuo rudens.

„Kurk Lietuvai“ programą Ūkio ministerijoje kuruojanti viceministrė Rasa Noreikienė pažymi, kad dalyvių įgyvendinti projektai stebina rezultatyvumu.

„Kurk Lietuvai“ ne vienam dalyviui tapo tramplinu į sėkmingą karjerą.

„Šiais metais į JPP „Kurk Lietuvai“ atrinkti dalyviai per vienerius metus atliks po dvi rotacijas ministerijose, joms pavaldžiose įstaigose, savivaldybėse ar kitose viešojo sektoriaus institucijose. Siekdami auginti ir tobulinti programą, programos dalyviams sudarysime sąlygas inicijuoti valstybės pažangai reikalingus darbus“, – teigė programos vadovė Agila Barzdienė.

Programos organizatoriai pastebi, kad „Kurk Lietuvai“ ne vienam dalyviui tapo tramplinu į sėkmingą karjerą.

Programos dalyviai yra įsteigę alumnų asociaciją, kuri tęsia programoje pradėtus darbus ir taip prisideda gerinant šalies konkurencingumą. „Kurk Lietuvai“ alumnų asociacija buvo viena iš iniciatyvos „Dirbanti Lietuva“ organizatorių ir iniciatorių.

Nuo pradžios programoje dalyvavo 84 jaunuoliai, kurie pateikė daugiau 350 pasiūlymų, padedančių didinti šalies konkurencingumą ir viešojo sektoriaus efektyvumą.

Norintieji dalyvauti atrankoje iki š. m. birželio 16 d. turėtų užpildyti paraišką svetainėje www.kurklt.lt.

Parengta pagal ,,Investuok Lietuvoje“, BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top