Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Pritarta siūlymui įteisinti mišrios kariuomenės modelį

Pritarta siūlymui įteisinti mišrios kariuomenės modelį

Gegužės 31 d., Seimas po pateikimo pritarė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko, Darbo partijos frakcijos nario Artūro Paulausko įstatymų pakeitimo projektams, kuriais siūloma įteisinti mišrios kariuomenės, komplektuojamos iš profesinės ir nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių, modelį.

„Saugumo aplinka pasikeitė, todėl turime užtikrintai reaguoti į tuos pokyčius ir parengti mūsų piliečius tinkamai atlikti Konstitucinę pareigą – ginti Tėvynę. Lietuvai yra būtina ne vien profesinės karo tarnybos (profesionalų) ir savanoriškos, tačiau ir nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos (šauktinių) pagrindu komplektuojama kariuomenė. Būtent tokį kariuomenės modelį ir siūlau įteisinti teikiamuose įstatymo projektuose“, – sakė A. Paulauskas.

Anot Seimo nario, įtvirtinus nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, baziniai kariniai mokymai nebetenka prasmės, todėl būtų logiška atsisakyti šiuo metu galiojančių įstatymų nuostatų.

„Kiekvienais metais Seimas tvirtina Principinę kariuomenės struktūrą, kurioje numatoma, kaip ir kokia sudėtimi bus keleriems metams į priekį komplektuojama Lietuvos kariuomenė. Taigi iš esmės paliekama galimybė kiekvieną kartą kariuomenę komplektuoti vis kitaip. Jei Seimas pritartų įstatymo pataisoms, šios galimybės nebeliktų. Paprasčiau tariant, tai reiškia, jog Lietuvos Respublikos kariuomenės modelis būtų mišrus ir kiekvienais metais turėtume apsispręsti tik dėl karių skaičiaus“, – teigė NSGK pirmininkas Artūras Paulauskas.

Pasak A. Paulausko, valstybė privalo turėti junginių, gebančių tinkamai ir žaibiškai reaguoti į šaliai kylančias grėsmes. Mišrios kariuomenės modelis būtų labiau pritaikytas prie šių dienos kariuomenės poreikių, jos formavimo ir gynybinių pajėgumų.

Parengta pagal BNS spaudos centro inform.

Parašykite komentarą

Top