Jūs esate
Pagrindinis > Redaktorius rekomenduoja > Lietuva ir Norvegija kartu ieškos pažangių atliekų tvarkymo ir perdirbimo sprendimų

Lietuva ir Norvegija kartu ieškos pažangių atliekų tvarkymo ir perdirbimo sprendimų

Rūta Serapinaitė-Audickė
El. p. ruta.serapinaite-audicke@ukmin.lt

Skatinant Lietuvos ir Norvegijos partnerystę žaliųjų inovacijų srityje, diegiant pažangius atliekų tvarkymo ir perdirbimo sprendimus, atliekų tvarkymo ir perdirbimo sektoriaus profesionalai rugsėjo 26–27 d. kviečiami į verslo įmonių kontaktų mugę, kuri vyks Ūkio ministerijos organizuojamos „Inovacijų savaitės 2016“ metu.

Lietuvai suteikiama galimybė pasinaudoti norvegų patirtimi renkantis verslo modelius, efektyvinant veiklą, planuojant plėtrą į naujas kryptis.

„Atliekų tvarkymas vis dar lieka viena opiausių ir aktualiausių sričių Lietuvoje. Mes privalome lygiuotis į šiame sektoriuje lyderiaujančias valstybes. Taigi dalyvavimas Lietuvos ir Norvegijos atliekų tvarkymo ir perdirbimo kontaktų mugėje – galimybė mūsų šalies verslui užmegzti perspektyvius dvišalius ryšius, paskatinti bendradarbiavimą su Norvegija ir pasidalinti gerąja patirtimi, kad būtų lengviau pereinama nuo tradicinių prie inovatyvių į atliekų tvarkymą ir perdirbimą orientuotų technologijų“, – sako šalies ūkio viceministras Marius Skarupskas.

Šiuo metu tvarkomės geriau už daugelį kaimyninių šalių – sparčiausi pokyčiai jaučiami atliekų tvarkymo srityje, viešajame sektoriuje, ypač privačių valdų priežiūros įmonėse.

Remiantis Aplinkos apsaugos agentūros (AAA) duomenimis, atliekų tvarkymo ir perdirbimo situacija Lietuvoje, palyginti su kitomis ES narėmis, kasmet gerėja. Šiuo metu tvarkomės geriau už daugelį kaimyninių šalių – sparčiausi pokyčiai jaučiami atliekų tvarkymo srityje, viešajame sektoriuje, ypač privačių valdų priežiūros įmonėse.

Pasak Arūno Makausko, UAB „Ecoservice“ direktoriaus ir vieno iš kontaktų mugės pranešėjo, Norvegijos atliekų tvarkymo sistema, palyginti su Lietuvos, yra itin gerai išvystyta. Norvegija sparčiai diegia pažangias technologijas, pritaikytas atliekų panaudojimo energijai, rūšiuojamų, maisto, statybinių atliekų surinkimui ir pakartotiniam naudojimui.

Organizuojamos kontaktų mugės metu patirtimi atliekų tvarkymo ir perdirbimo sektoriuje dalinsis apie 80 abiejų šalių įmonių atstovų, kurie turės galimybę ne tik susipažinti su atliekų sektoriaus naujienomis, sėkmės istorijomis ir finansavimo modeliais, bet ir užmegzti bendradarbiavimo ryšius bei pristatyti savo dvišalių projektų įgyvendinimo idėjas.

Siekiant paskatinti Lietuvos ir Norvegijos partnerystę žaliųjų inovacijų srityje, š. m. birželio pradžioje įvyko informacinių ir ryšių technologijų (IRT) verslo įmonių kontaktų mugė.

Š. m. lapkričio mėnesį Osle planuojama verslo kontaktų mugė biomasės energetikos tematika, o ateinančių metų vasarį Vilniuje savo patirtimi ir idėjomis dalinsis Lietuvos ir Norvegijos įmonės, kuriančios ir diegiančios energetiškai efektyvias technologijas.

 

Parašykite komentarą

Top