Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Siekiama, kad maisto klastojimas būtų pripažintas kriminaliniu nusikaltimu

Siekiama, kad maisto klastojimas būtų pripažintas kriminaliniu nusikaltimu

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus Jono Miliaus pastebėjimu, pastaraisiais metais tiek Lietuvoje, tiek kitose valstybėse taikomos vis griežtesnės priemonės, siekiant užkirsti kelią nelegaliam maisto produktų gaminimui ir pardavimui, taip pat maisto klastojimo atvejams.

Apie maisto klastojimą ir vartotojų apgaudinėjimą garsiausiai imta kalbėti po daugelį Europos šalių sukrėtusio tyrimo, kurio metu nustatyta, kad įvairiuose mėsos gaminiuose jautiena buvo pakeista gerokai pigesne, galimai net nelegaliai pagaminta arkliena. Mėsos konservų su arkliena buvo aptikta ir Lietuvoje.

Italijoje nustatyta atvejų, kai prastenės rūšies alyvuogių aliejaus etiketėse buvo nurodyta aukščiausia rūšis. Falsifikuotos alyvuogės, jas mirkant vario sulfate, kad pakeistų spalvą.

Vien per šių metų pirmą ketvirtį Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos  inspektoriai, bendradarbiaudami su kitomis institucijomis, sulaikė 120 tonų neaiškios kilmės mėsos.

„Šiandien susiduriame su situacijomis, kai už neteisėtą veiklą skiriamos sąlyginai nedidelės administracinės baudos, atimamas ir sunaikinamas krovinys. Tačiau turi keistis požiūris į tokius nusikaltimus. Turėtų būti keliamos baudžiamosios bylos, nes parduodant neaiškios kilmės produktus rizikuojama žmonių sveikata, valstybė patiria finansinių nuostolių. Siekiame, kad maisto produktų klastojimas būtų pripažintas kriminaliniu nusikaltimu. Tokia praktika jau taikoma Italijoje, Ispanijoje, kitose šalyse“, – pabrėžė VMVT direktorius J. Milius.

VMVT artimiausiu metu pateiks teisės aktų pakeitimo projektus, kuriais dėl maisto klastočių ir nelegalios prekybos būtų numatyta baudžiamoji atsakomybė. Be to, jau paruoštas teisės akto pakeitimas, numatantis, kad už tvarką turgavietėje būtų atsakingas jos savininkas, o ne kiekvienas prekiautojas atskirai, kaip yra dabar.

Parengta pagal ELTOS inform.

Parašykite komentarą

Top