Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Naujas ŠIANDIEN numeris ir naujas laikraščio priedas „Lietuvos žuvininkystė“

Naujas ŠIANDIEN numeris ir naujas laikraščio priedas „Lietuvos žuvininkystė“

www.siandien.info

Rytoj naujas ŠIANDIEN numeris ir naujas laikraščio priedas „Lietuvos žuvininkystė“.    „Arvydai žinomi jau nuo XVI a., kai LDK valdovas Žygimantas Senasis šias žemes padovanojo Vilniaus pinigų kalyklos vedėjui U. Hozijui. Sovietmečiu dvare buvo įsteigtas žuvininkystės ūkis, 1950–1992 m. kaimas buvo žuvininkystės ūkio centrinė gyvenvietė. Šiuo metu Arvydų tvenkiniai – tai ekologiškos žuvininkystės ūkis, jau daugiau kaip šešiasdešimt metų puoselėjantis senąsias žuvies auginimo tradicijas.

Žuvininkystės ūkiui jau daugiau kaip dešimtmetį vadovauja Adomas Banikonis. Ūkis turi net 660 ha ploto teritoriją, todėl šiltuoju metų laiku visas jėgas darbuotojams tenka skirti sveikos bei ekologiškos produkcijos auginimui, taip pat užtikrinti pramoginę žvejybą.

„Mus supa nuostabaus grožio gamta, čia apstu miškų, išvagotų takeliais, vedančiais į nuostabaus grožio panoramas. Tai nuostabia ramuma pasižyminti vietovė, kuri traukia grybautojus, uogautojus, fotografus ir gamtai prijaučiančius žmones“, – džiaugiasi Adomas.

 Pramoginė žvejyba ūkyje vykdoma ištisus metus – tiek žiemą, tiek vasarą. Žvejyba galima  tik nuo kranto. Ūkis turi keturis komercinius tvenkinius.

 „Arvydų ūkyje atsiradau 2011metais, kai su šeima nusprendėme būti arčiau gamtos ir prisidėti prie akvakultūros plėtros Lietuvoje. Ši verslo šaka atrodė perspektyvi ir daug žadanti,“ – pasakoja Adomas. Ir priduria, kad per 11 metų teko daug paplušėti, prižiūrint ir tvarkant didžiulius durpingus ir pelkėtus plotus.

Adomas labai pagarbiai ir su dėkingumu atsiliepė apie savo kolektyvą, kuris, jo žodžiais tariant, dirba tikrai nuoširdžiai ir profesionaliai. Tačiau jis pasigenda valdžios rūpesčio akvakultūrai.

„Dėmesys šiam sektoriui akivaizdziai mažėja, o verslą slegiantys sunkumai tik auga“, – sako patyręs vadovas.

Visą straipsnį „Adomas Banikonis kviečia žvejoti Arvyduose“ skaitykite naujausiame ŠIANDIEN numeryje. Laikraščio prenumerata visuose Lietuvos pašto skyriuose, www.prenumeruok.lt; www.prenumeruoti.lt  

Parašykite komentarą

Top