Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Naujas ŠIANDIEN numeris: užsienio politikos nesėkmės ir mūsų miškai

Naujas ŠIANDIEN numeris: užsienio politikos nesėkmės ir mūsų miškai

www.siandien.info

Prekyboje naujas ŠIANDIEN numeris. „Ši pandeminė krizė yra jau antras įrodymas, kad visokios krizės gamtai neša tik blogus dalykus. Pamenat 2008-2009 metų ekonominę krizę? Pamenat nurėžtas pensijas, prarastus darbus?

Tik miško kirtėjai krizės nepajautė, nes kaip tik krizė – taip mediena ir brangsta. O kai brangsta mediena – ir pajamų daugiau.

Pamenu, kaip tos krizės metais urėdijos masiškai pirko naujus automobilius, kompiuterius, renovavo girininkijas (kurias, po „valstiečių“ įvykdytos reformos, ruošiamasi uždaryti ir išparduoti)…

Girdėjau, kad Vilniaus miškų urėdijoje, Smolensko gatvėje, net tualetai buvo marmurinėmis trinkelėmis iškloti.

Įdomu, kur urėdija panaudos pernai gautą rekordinį 200 milijonų eurų pelną (primenu, kad užpernai ji dirbo į nuostolį)… Jei valdžios aparatas nebūtų parazitinis, tai jis nurodytų kirsti miško mažiau, jeigu to užtenka išlaikyti veikiančią miškų ūkio sistemą. Bet, deja, yra atvirkščiai…

Net už visas užsienio politikos nesėkmes, kainavusias valstybei šimtus milijonų, turės atkentėti mūsų miškai ir niekas valdžioje nė negalvoja mažinti iš miškų plūstantį pinigų upelį.

Maža to, Ekonomikos ir inovacijų ministerija rengiasi visų mūsų sąskaita paremti medienos eksportuotojus, nukentėjusius nuo Kinijos apribojimų.

Gamtoje, kai kas nors gyvena kitų sąskaita, bet pats duoda mažiau naudos nei jo maitintojas – vadinama parazitizmu. Ir tas parazitizmas pirmiausia pasireiškia pačios gamtos atžvilgiu.

Vėl už visas nelaimes valstybėje turi atkentėti miškai ir kaip lenkai tarpukaryje anglų korporacijai pardavė Belovežo girią, kad užlopytų biudžeto skyles, taip ir šiandien kertama Labanoro, kitos girios, kad tik būtų daugiau pajamų į tą vadinamą „kovidinį“ biudžetą.

Kaip nekirsi, kai medienos kaina šoktelėjo iki nenumatytų aukštumų – tuo kiekvienas verslininkas suskubtų pasinaudoti. Skuba pasinaudoti ir valstybė, nes valstybė veikia kaip didelis „uabas“.

ŠIANDIEN prenumerata – visuose Lietuvos pašto skyriuose, www.prenumeruok.lt;, www, prenumeruoti. lt

Parašykite komentarą

Top