Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > „Pasaulis girdi mūsų poziciją”

„Pasaulis girdi mūsų poziciją”

www.siandien.info

JAV prezidentas Joe Bidenas sekmadienį Hirošimoje paskelbė apie JAV ruošiamą naują ginklų paketą Kijevui. Šią naujieną jis pranešė susitikime su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu.

CNN praneša, kad naujasis karinės pagalbos paketas apima ir mokymus Ukrainai. Jo vertė – 375 mln. JAV dolerių.

Volodymyras Zelenskis© Zuma Press / Scanpix .Susitikimas su prezidentu Bidenu.

Karščiausias fronto taškas jau kurį laiką yra rytinėje Donecko srityje esantis Bachmutas ir jo apylinkės.

Britų žvalgyba teigia, kad Rusija per pastarąsias keturias dienas rajone perdislokavo „iki kelių batalionų“ po to, kai ukrainiečiai pasiekė taktinių laimėjimų iš esmės sugriauto miesto pakraščiuose. Taip pat Rusija vis dažniau atakuoja Kijevą. Ukrainos sostinėje kone kasdien girdimos pavojaus sirenos ir sprogimai.

Sekmadienio vaizdo įrašė Volodymyras Zelenskis dalijosi patirtimi iš G7 susitikimo. Jis pasidžiaugė, kad Ukraina buvo gerbiama G7 darbotvarkės dalyvė, o Ukrainos tema – principinė.

„Susitikimas su prezidentu Bidenu – ir, kaip visada, po tokių pokalbių tampame stipresni. Susitikimas su Indonezijos vadovu – prasmingas. Susitikimas su Korėjos Respublikos prezidentu – yra potencialas užmegzti tvirtus santykius. Susitikimas su Kanados ministru pirmininku Trudeau – ačiū, Justinai. Taip pat kalbėjausi su Vietnamo ir Australijos vadovais,“ – vardija V. Zelenskis.

Jis taip pat priduria, kad atskirai ir išsamiai kalbėjosi su Japonijos premjeru, su kuriuos susitarta dėl stiprinamo bendradarbiavimo.

„Pasaulis girdi mūsų poziciją. Apsaugos ir saugumo garantijos, visų mūsų teritorijų, visų mūsų žmonių grąžinimas, teisingumas, mūsų Taikos formulės įgyvendinimas… Su pasaulio dauguma sutariame dėl visų svarbių Ukrainai dalykų“, – sakė šalies vadovas.

Parašykite komentarą

Top